6 ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019

6 ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6 ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6 ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6 ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6 ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6 ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
تاریخ:
۱۴ مهر ۱۳۹۸
این روزها تنها ایجاد یک دفتر کار دغدغه مدیران نیست بلکه آن‌ها تلاش می‌کنند تا بهترین فضا را برای کارکنان خود ایجاد کنند.


مدیران امروز می‌دانند که تلفیق مبلمان اداری زیبا، کارا و راحت با فضایی ایده‌ال و مناسب، راندمان کارکنان را افزایش خواهد داد. 
یک تحقیق نشان می‌دهد اتاقک‌های اداری سنتی بی‌حسی و عدم توانایی تفکر خلاقانه را برای کارکنان به همراه دارد؛ هرچند این اتاقک‌ها ممکن است کارآمدترین استفاده از فضای فیزیکی دفتر باشد! پس چه باید کرد؟
پاسخ ساده است: باید دفاتر کار را به شکلی مؤثر متعادل‌سازی کرد؛ تعادل میان فضای موجود و مبلمان اداری.
در ادامه 6 ایده برتر را به شما معرفی می‌کنیم تا برحسب نیازتان از آن‌ها استفاده کنید.

1. عشق به موجودات زنده را به محل کار خود ببرید 
این ایده که انسان‌ها با طبیعت ارتباط عاطفی دارند مدت‌ها است که وجود دارد. ما وقتی در تعامل با طبیعت هستیم به سمت آن جذب می‌شویم و بهتر زندگی می‌کنیم. صرف پیاده‌روی در یک محیط طبیعی می‌تواند به کاهش علائم افسردگی و بسیاری از نگرانی‌های بهداشت روان کمک کند.
فواید یک محیط کار طبیعی آن‌قدر تثبیت شده است که ما نمی‌دانیم چگونه از زندگی در مکعب‌های بی‌روح، جان سالم به در برده‌ایم!
در سال 2019  طراحی دفتر دکوراسیون داخلی دفتر کار با استفاده از المان‌های طبیعی به شدت احساس می‌شود؛ از دیوارهای خزه گرفته تا پاسیوهای پر گل و برخی پا را از این فراتر گذاشته و باغ‌های سرپوشیده را برای دفتر کار خود انتخاب می‌کنند.

2- با استفاده از مبلمان اداری هوشمند از کار کردن لذت ببرید
یک میز ایستاده که به هوش مصنوعی مجهز است در زمان مشخصی به شما یادآوری می‌کند که نیاز است به بدنتان کش و قوسی بدهید و تحرکی داشته باشید.  صندلی‌های هوشمند یادآور می‌شوند که دست از قوز کردن بردارید و صحیح بنشینید یا مبل‌هایی با قابلیت ثبت مشخصات بیومتریک کمک می‌کند تا هویت مراجعان به راحتی مشخص شود. تولید و استفاده از  مبلمان اداری هوشمند رو به افزایش است و ارمغان آن دفاتر اداری پربازده‌تر و کارکنان سلامت‌تر است.
هرچند استفاده از طرح‌های خاص و مبلمان اداری مد روز در طراحی دکوراسیون اداری به محیط کار ما رنگ و بوی مدرن بودن می‌دهد اما باید گوشه چشمی هم به فناوری‌های روز دنیا در زمینه مبلمان اداری داشته باشیم. ما در دنیای یکپارچه دیجیتال زندگی می‌کنیم و مناسبات دنیای دیجیتال به زودی در فضاهای کاری ما نیز رخ می‌نمایانند.

3- خود را به زمان خاصی محدود نکنید
تلفیق سنت و مدرنیته هم‌چنان یک سیاست برجسته در طراحی دکوراسیون داخلی است که بسیاری از طراحان و معماران آن را به کار می‌گیرند. 
صنایع دستی قدیمی و مبلمان اداری کلاسیک احساس اصالت به فضا می‌دهد و ردی از گذشته را به محیط می‌آورد و اشکال و رنگ‌های جسورانه و مبلمان اداری مدرن خلاقیت را زیاد و کارکنان را به تفکر وا می‌دارد. 

4-دوباره فکر کنید؛ تجدید نظر کنید و دوباره هدف‌گذاری کنید 
استفاده بهینه از منابع در بسیاری از صنایع در حال افزایش است. شرکت‌ها همواره در حال یافتن راه‌هایی برای کاهش ردپای خود بر طبیعت و کاهش اثرات زیست‌محیطی هستند تا هماهنگی بیشتری با دنیای اطراف خود داشته باشند.
از این‌رو اصلاً تعجب ندارد که شاهد این موضوع در حوزه تولید مبلمان اداری باشیم. در سال 2019 استفاده از مواد بازیافتی در تولید مبلمان اداری و بازسازی محیط‌های اداری با تأکید بر حفظ منابع طبیعی برای نسل‌های آینده در دستور کار بسیاری از شرکت‌ها قرار دارد.
وظیفه ما دیگر تنها تصور آینده نیست بلکه موظفیم با استفاده از آن‌چه که داریم برای بازسازی فضاها دست به خلاقیت بزنیم.

5- نور طبیعی را مهمان محل کار خود کنید
ما عاشق روشنایی طبیعی هستیم و تأثیر آن بر سلامتی ما شگفت‌انگیز است. آفتاب نوش‌دارویی است برای همه آن‌چه که مکعب‌های بی‌نور بر سر کارمندان ما می‌آورد. اگر نیاز دارید در دفتر کارتان یک تغییر روحیه اساسی ایجاد کنید پرده ها را باز کنید و نور و شادمانی را به محل کار خود بیاورید.
در سال 2019 بیش از گذشته شاهد حضور عناصر طبیعی در فضاهای کاری خواهیم بود و این شامل نور واقعی خورشید یا روشنایی‌هایی است که تأثیراتش دست کمی از نور خورشید ندارد.

6- انتزاعی فکر کنید
بخشی از طراحی‌های برتر مبلمان اداری در سال 2019 به منظور جلب ذهن ما و ترویج تفکر خلاق طراحی شده‌اند. به نظر شما آیا راهی بهتر از وجود اشکال هندسی و انتزاعی در فضای کاری برای لذت بردن از کار مغز وجود دارد؟
حضور الگوهای هندسی تنها حدود یک سال است که در حوزه مبلمان اداری جایی برای خود باز کرده است؛ شکل‌های خاص به‌ویژه فرم‌های خمیده، ذهن را آرام می‌کند و به ما کمک می‌کند تا واضح‌تر فکر کنیم. بنابراین آن قطعات عجیب و غریب مبلمان مدرن چیزی بیش از یک تفسیر عجیب و غریب است؛ آن‌ها هم‌چون آب‌نبات‌هایی برای مغز ما هستند تا آن را بفریبد و برای خلق اندیشه‌های برتر به چالش بکشند.

در پایان باید یادآور شد که تمامی این 6 ایده برتر در یک چیز مشترک هستند: رویکرد اصلی آن‌ها حفظ سلامت کارکنان و ترویج بهره‌وری است. 

وقتی احساس خوبی دارید، خوب عمل می‌کنید. این ایده اصلی در مورد موضوع ارگونومی است و به همین دلیل طراحی فضای اداری به‌گونه‌ای که شما و تیمتان احساس فوق‌العاده‌ای داشته باشید یک ضرورت است. برای افزایش راندمان به ذهن و جسم سالم هم‌زمان نیاز داریم. 


 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
        _____ _____ 
       | _ ||____ |
 _ __  __ _ | |_| |  / /
| '_ \ / _` |\____ |  \ \
| |_) || (_| |.___/ /.___/ /
| .__/ \__,_|\____/ \____/ 
| |             
|_|             
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
تأثیر گیاهان در محیط کار
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

تأثیر گیاهان در محیط کار

آیا گیاهان در محیط کار اهمیت دارند؟ مجموعه ای از شواهد بیش از یک دهه تحقیق در مورد رابطه انسان و طبیعت نشان میدهد تماس با پوشش گیاهی ، در شرایط مختلف ، برای سلامتی و رفاه انسان بسیار مفید است. شواهد همچنین نشان می دهد که در محیط های اداری ، قرار گرفتن در معرض گیاهان و چشم اندازهای گیاهی باعث کاهش استرس ، ...  ادامه مطلب 
طراحی بیوفیلیک چیست؟
 ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

طراحی بیوفیلیک چیست؟

طراحی بیوفیلیک چیست؟ بیوفیلی (به معنی عشق به طبیعت) بر جذابیت ذاتی انسان به طبیعت و فرایندهای طبیعی متمرکز است. این نشان می دهد که همه ما یک ارتباط ژنتیکی با جهان طبیعی داریم که طی صدها هزار سال زندگی در محیط های کشاورزی ایجاد شده است.   این واژه ای است که توسط ادوارد ویلسون زیست شناس آمریکایی در دهه 1980 رواج ...  ادامه مطلب 
دکوراسیون مونوکروم
 ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

دکوراسیون مونوکروم

مونوکروم به چه معناست؟  کلمه مونوکروم شامل دو بخش مونو به معنای یک و کروم به معنای رنگ است امروزه در معماری و طراحی دکوراسیون کاربرد زیادی دارد.زمانی که در یک محیط از یک رنگ استفاده شود اصطلاحاً می‌گوییم که از سبک مونوکروم استفاده کرده‌اند نحوه‌ی کار با سبک مونوکروم: مهم‌ترین بخش استفاده از ...  ادامه مطلب 
مزیت‌های استفاده از پارتیشن‌ اداری
 ۲۱ مرداد ۱۴۰۰

مزیت‌های استفاده از پارتیشن‌ اداری

برای استفاده بهینه از فضا بهترین راه جداسازی و پارتیشن بندی است. تفکیک فضاها از یکدیگر اهمیت بسیاری در طراحی داخلی دارند و باعث زیبا سازی محیط کار می‌شود. پارتیشن بندی در محیط کار به دلایل متعددی می‌تواند مفید باشد و باعث ایجاد اتاق‌های جدا و کاربردی شود. استفاده از پارتیشن‌های ...  ادامه مطلب 
نکات مهم در استفاده از نور طبیعی
 ۲۶ تیر ۱۴۰۰

نکات مهم در استفاده از نور طبیعی

عوامل محیطی و فیزیکی بسیاری بر بهره‌وری کارمندان در محیط کار تأثیر میگذارد. در این مقاله میخواهیم  راجع به تآثیر نور طبیعی بر محیط کار صحبت می‌کنیم. در معرض نور طبیعی بودن علاوه بر اثر گذاشتن به بهره‌وری کارمندان تأثیرات زیادی به سلامت فیزیکی و روانشناختی کارمندان دارد. نورپردازی هر محیط ...  ادامه مطلب