6 ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019

6  ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6  ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6  ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6  ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6  ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
6  ایده برتر در طراحی دفتر اداری در سال 2019
تاریخ:
۱۴ مهر ۱۳۹۸
این روزها تنها ایجاد یک دفتر کار دغدغه مدیران نیست بلکه آن‌ها تلاش می‌کنند تا بهترین فضا را برای کارکنان خود ایجاد کنند.


مدیران امروز می‌دانند که تلفیق مبلمان اداری زیبا، کارا و راحت با فضایی ایده‌ال و مناسب، راندمان کارکنان را افزایش خواهد داد. 
یک تحقیق نشان می‌دهد اتاقک‌های اداری سنتی بی‌حسی و عدم توانایی تفکر خلاقانه را برای کارکنان به همراه دارد؛ هرچند این اتاقک‌ها ممکن است کارآمدترین استفاده از فضای فیزیکی دفتر باشد! پس چه باید کرد؟
پاسخ ساده است: باید دفاتر کار را به شکلی مؤثر متعادل‌سازی کرد؛ تعادل میان فضای موجود و مبلمان اداری.
در ادامه 6 ایده برتر را به شما معرفی می‌کنیم تا برحسب نیازتان از آن‌ها استفاده کنید.

1. عشق به موجودات زنده را به محل کار خود ببرید 
این ایده که انسان‌ها با طبیعت ارتباط عاطفی دارند مدت‌ها است که وجود دارد. ما وقتی در تعامل با طبیعت هستیم به سمت آن جذب می‌شویم و بهتر زندگی می‌کنیم. صرف پیاده‌روی در یک محیط طبیعی می‌تواند به کاهش علائم افسردگی و بسیاری از نگرانی‌های بهداشت روان کمک کند.
فواید یک محیط کار طبیعی آن‌قدر تثبیت شده است که ما نمی‌دانیم چگونه از زندگی در مکعب‌های بی‌روح، جان سالم به در برده‌ایم!
در سال 2019  طراحی دفتر دکوراسیون داخلی دفتر کار با استفاده از المان‌های طبیعی به شدت احساس می‌شود؛ از دیوارهای خزه گرفته تا پاسیوهای پر گل و برخی پا را از این فراتر گذاشته و باغ‌های سرپوشیده را برای دفتر کار خود انتخاب می‌کنند.

2- با استفاده از مبلمان اداری هوشمند از کار کردن لذت ببرید
یک میز ایستاده که به هوش مصنوعی مجهز است در زمان مشخصی به شما یادآوری می‌کند که نیاز است به بدنتان کش و قوسی بدهید و تحرکی داشته باشید.  صندلی‌های هوشمند یادآور می‌شوند که دست از قوز کردن بردارید و صحیح بنشینید یا مبل‌هایی با قابلیت ثبت مشخصات بیومتریک کمک می‌کند تا هویت مراجعان به راحتی مشخص شود. تولید و استفاده از  مبلمان اداری هوشمند رو به افزایش است و ارمغان آن دفاتر اداری پربازده‌تر و کارکنان سلامت‌تر است.
هرچند استفاده از طرح‌های خاص و مبلمان اداری مد روز در طراحی دکوراسیون اداری به محیط کار ما رنگ و بوی مدرن بودن می‌دهد اما باید گوشه چشمی هم به فناوری‌های روز دنیا در زمینه مبلمان اداری داشته باشیم. ما در دنیای یکپارچه دیجیتال زندگی می‌کنیم و مناسبات دنیای دیجیتال به زودی در فضاهای کاری ما نیز رخ می‌نمایانند.

3- خود را به زمان خاصی محدود نکنید
تلفیق سنت و مدرنیته هم‌چنان یک سیاست برجسته در طراحی دکوراسیون داخلی است که بسیاری از طراحان و معماران آن را به کار می‌گیرند. 
صنایع دستی قدیمی و مبلمان اداری کلاسیک احساس اصالت به فضا می‌دهد و ردی از گذشته را به محیط می‌آورد و اشکال و رنگ‌های جسورانه و مبلمان اداری مدرن خلاقیت را زیاد و کارکنان را به تفکر وا می‌دارد. 

4-دوباره فکر کنید؛ تجدید نظر کنید و دوباره هدف‌گذاری کنید 
استفاده بهینه از منابع در بسیاری از صنایع در حال افزایش است. شرکت‌ها همواره در حال یافتن راه‌هایی برای کاهش ردپای خود بر طبیعت و کاهش اثرات زیست‌محیطی هستند تا هماهنگی بیشتری با دنیای اطراف خود داشته باشند.
از این‌رو اصلاً تعجب ندارد که شاهد این موضوع در حوزه تولید مبلمان اداری باشیم. در سال 2019 استفاده از مواد بازیافتی در تولید مبلمان اداری و بازسازی محیط‌های اداری با تأکید بر حفظ منابع طبیعی برای نسل‌های آینده در دستور کار بسیاری از شرکت‌ها قرار دارد.
وظیفه ما دیگر تنها تصور آینده نیست بلکه موظفیم با استفاده از آن‌چه که داریم برای بازسازی فضاها دست به خلاقیت بزنیم.

5- نور طبیعی را مهمان محل کار خود کنید
ما عاشق روشنایی طبیعی هستیم و تأثیر آن بر سلامتی ما شگفت‌انگیز است. آفتاب نوش‌دارویی است برای همه آن‌چه که مکعب‌های بی‌نور بر سر کارمندان ما می‌آورد. اگر نیاز دارید در دفتر کارتان یک تغییر روحیه اساسی ایجاد کنید پرده ها را باز کنید و نور و شادمانی را به محل کار خود بیاورید.
در سال 2019 بیش از گذشته شاهد حضور عناصر طبیعی در فضاهای کاری خواهیم بود و این شامل نور واقعی خورشید یا روشنایی‌هایی است که تأثیراتش دست کمی از نور خورشید ندارد.

6- انتزاعی فکر کنید
بخشی از طراحی‌های برتر مبلمان اداری در سال 2019 به منظور جلب ذهن ما و ترویج تفکر خلاق طراحی شده‌اند. به نظر شما آیا راهی بهتر از وجود اشکال هندسی و انتزاعی در فضای کاری برای لذت بردن از کار مغز وجود دارد؟
حضور الگوهای هندسی تنها حدود یک سال است که در حوزه مبلمان اداری جایی برای خود باز کرده است؛ شکل‌های خاص به‌ویژه فرم‌های خمیده، ذهن را آرام می‌کند و به ما کمک می‌کند تا واضح‌تر فکر کنیم. بنابراین آن قطعات عجیب و غریب مبلمان مدرن چیزی بیش از یک تفسیر عجیب و غریب است؛ آن‌ها هم‌چون آب‌نبات‌هایی برای مغز ما هستند تا آن را بفریبد و برای خلق اندیشه‌های برتر به چالش بکشند.

در پایان باید یادآور شد که تمامی این 6 ایده برتر در یک چیز مشترک هستند: رویکرد اصلی آن‌ها حفظ سلامت کارکنان و ترویج بهره‌وری است. 

وقتی احساس خوبی دارید، خوب عمل می‌کنید. این ایده اصلی در مورد موضوع ارگونومی است و به همین دلیل طراحی فضای اداری به‌گونه‌ای که شما و تیمتان احساس فوق‌العاده‌ای داشته باشید یک ضرورت است. برای افزایش راندمان به ذهن و جسم سالم هم‌زمان نیاز داریم. 


 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
نکات مهم در استفاده از نور طبیعی
 ۲۶ تیر ۱۴۰۰

نکات مهم در استفاده از نور طبیعی

عوامل محیطی و فیزیکی بسیاری بر بهره‌وری کارمندان در محیط کار تأثیر میگذارد. در این مقاله میخواهیم  راجع به تآثیر نور طبیعی بر محیط کار صحبت می‌کنیم. در معرض نور طبیعی بودن علاوه بر اثر گذاشتن به بهره‌وری کارمندان تأثیرات زیادی به سلامت فیزیکی و روانشناختی کارمندان دارد. نورپردازی هر محیط ...  ادامه مطلب 
تأثیر رنگ‌ها در محیط کار
 ۲۱ تیر ۱۴۰۰

تأثیر رنگ‌ها در محیط کار

از نکات مهم برای طراحی محل کار و دکوراسیون اداری استفاده درست از رنگ‌ها است که تأثیر بسزایی در عملکرد انسان، روحیه، نگرش و احساسات کارمندان و ارباب رجوع‌ها می‌گذارد. هر رنگ دارای خصوصیات منحصر به فردی است و به این ویژگی‌ها است که آنها را خاص میکند.برای استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون اداری باید ...  ادامه مطلب 
آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟
 ۱۰ شهریور ۱۳۹۹

آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟

به گفته مدیر طراحی داخلی پرکینز اند ویل دفاتر کار بعد از همه‌گیری ویروس کرونا «تعادلی بین کار فیزیکی و مجازی برقرار ‌می‌کنند.» بنا به گفته مینا کرنک طراح داخلی پرکینز اند ویل، که پروپزوالی برای بازاندیشی در مورد اهداف فضاهای کار ارائه کرده است، پس از ...  ادامه مطلب 
سم بارونز با استفاده از آینه و آجر، علامت‌هایی را به منظور ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در MAAT ایجاد کرده است
 ۰۲ شهریور ۱۳۹۹

سم بارونز با استفاده از آینه و آجر، علامت‌هایی را به منظور ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در MAAT ایجاد کرده است

سم بارونز که در لیسبون کار می‌کند با استفاده از آجر، چسب و آینه و به منظور ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در موزه هنر، معماری و فناوری (MAAT) یک سیستم علامت‌گذاری طراحی کرده است. این موزه از این هفته بازگشایی شد.  بارونز با ...  ادامه مطلب 
وودز باگوت چیدمانی برای دفاتر کار پس از ویروس کرونا ابداع کرده است
 ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

وودز باگوت چیدمانی برای دفاتر کار پس از ویروس کرونا ابداع کرده است

به‌دنبال همه‌گیری ویروس کرونا، وودز باگوت چهار پروپوزال برای طراحی فضاهای کار تولید کرده است. در این پروپزال‌ها او کار کردن از خانه را با کارکردن در دفاتر کار ادغام کرده است تا «فرهنگ و عملکرد آنها را تقویت کند».  پروژه‌ی کار کردن از خانه، کار کردن ...  ادامه مطلب