صندلی‌های اداری «فِِراری»؛ حس یک هیجان در محل کار

صندلی‌های اداری «فِِراری»؛ حس یک هیجان در محل کار
تاریخ:
۱۰ تیر ۱۳۹۸
این نه یک صندلی اتومبیل و نه یک صندلی اداری صرف است؛ بلکه ترکیب هم‌زمان دو برند، دو رویا و دو فلسفه صنعتی است که در جشن 70 سالگی خودروساز شهیر شهر مارانلو، پدیدار شد. شی‌ای جدید که رویا را به واقعیت تبدیل کرد؛ ترکیبی از دانش فنی خودرو و فرهنگ زندگی. ترکیبی هوشمندانه که آرزوی نشستن بر صندلی‌های خودروی لوکس فراری را به شکلی دیگر برآورده کرد.
سال 2017 کمپانی فراری با رونمایی از دو صندلی اداری پا را از حوزه صنعت خودرو فراتر گذاشت و وارد دنیای مبلمان اداری شد. طراحی این صندلی‌ها توسط تیم طراحی فراری به سرپرستی Flavio Manzoni، که برخی مدل های فراری از جمله LaFerrari Aperta را طراحی کرده، انجام شد و کمپانی Poltrona Frau آن را تولید کرد.

صندلی‌های فراری در دو مدل کارشناسی و مدیریتی به بازار عرضه شدند. مدل مدیریتی آن که با نام President شناخته می‌شود، یک پشتی بلند ارگونومیک دارد که حمایت سخاوت‌مندانه‌ای را از نیمی از بدن به عمل می‌آورد. مدل کارشناسی یا Executive یک صندلی منعطف‌تر است با پشتی کوتاه برای آزادی عمل بیشتر کاربر که البته در این صندلی هم شاهد حمایت سخاوت‌مندانه پشتی صندلی از بدن کاربر هستیم.

باند مرکزی صندلی‌ها شبیه همانی است که در صندلی‌های ماشین‌های مسابقه‌ای می‌بینیم و مواد مصرفی برای ساخت این صندلی‌ها هم همان‌هایی است که در ساخت صندلی‌های اتومبیل‌های فراری استفاده می‌شود. پوسته خارجی از کربن یا آلوتکس تشکیل شده است و Poltrona Frau، کمپانی سازنده این صندلی‌ها، توجه ویژه‌ای به مکانیزم مورد استفاده برای تنظیم موقعیت پشت صندلی و ارتفاع صندلی داشته و تمامی تلاش خود را به کار بسته تا صندلی‌هایی کاملاً ارگونومیک به بازار عرضه کند که صد البته موفق هم بوده است. 
پایه پنج‌پر صندلی مدیریتی آلومینیومی است و صندلی کارشناسی پوششی مات به رنگ خاکستری دارد.  
در یک کلام می‌توان گفت این صندلی‌های اداری همان صندلی‌های ماشین‌های فراری هستند و همان حس را به شما القا می‌کنند با این تفاوت که هرگز شما را به مقصد نمی‌رسانند. 

یک نکته دیگر این است که شما می‌توانید صندلی مورد نظرتان را به رنگ دلخواه سفازش دهید و از شرکت بخواهید با متریال مورد نظرتان آن را برای شما تولید کند. 


منبع: www.poltronafrau.com
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.