آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟

آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟
آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟
آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟
تاریخ:
۱۰ شهریور ۱۳۹۹
به گفته مدیر طراحی داخلی پرکینز اند ویل دفاتر کار بعد از همه‌گیری ویروس کرونا «تعادلی بین کار فیزیکی و مجازی برقرار ‌می‌کنند.»
بنا به گفته مینا کرنک طراح داخلی پرکینز اند ویل، که پروپزوالی برای بازاندیشی در مورد اهداف فضاهای کار ارائه کرده است، پس از همه‌گیری ویروس کرونا که کارمندان کارهای اصلی‌شان را در خانه انجام دهند، دفاتر کار باید متناسب با جلسات و فعالیت‌های اجتماعی طراحی شوند.
کرنک، که مدیر طراحی داخلی شرکت معماری لس‌آنجلس آفیس است، در واکنش به همه‌گیری ویروس کرونا سرپرستی پروژه مفهومی طراحی فضای جلسات را برعهده گرفته است. به گفته او این همه‌گیری باعث شد شرکت‌ها بتوانند از مزایای کار کردن در خانه بهرمند شوند.

آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟

کرنک به سایت دزین گفته است: «تجربه جمعی ما از کار کردن در خانه باعث شد به چیزهای مورد نیازمان برای کارکردن به صورت مفید و موثرتر فکر کنیم. در دنیای غیرمتراکم پس از کووید 19، آیا هم‌چنان نسبت یک اتاق کار برای هر نفر معنی‌دار خواهد بود؟»
شاید در آینده کاربری دفاتر کار تغییر کند و به جای این‌که فضایی برای اتاق‌های کار خصوصی فراهم کنند، از آن‌ها برای جلسات عمومی استفاده شود. این فضا باید به منظور پشتیبانی از همکاری و ارتباطات کارمندان طراحی شود.
کرنک باور دارد که دفاتر کار پس از همه‌گیری کرونا باید به فضاهایی تبدیل شوند که کارمندان در کنار کار کردن در دفاتر خانگی‌شان بتوانند از ‌ برای دیدار و جلسات گروهی استفاده کنند. او در طرح کلی پروژه خود به جای قراردادن میزهای مجزا و دفاتر شخصی، فضاهایی برای جلسات و گردهم‌آیی‌های بزرگ فراهم کرده است. 

در مدل ترکیبی دفاتر پس از کووید 19 محیط کار سیالی وجود دارد

کرنک می‌گوید: «پس از این همه‌گیری ویروس کرونا، ایجاد تعادل بین تجربه کار فیزیکی و مجازی برای بسیاری از سازمان‌ها به یک هنجار تبدیل شده است. محیط کاری سیال به کارمندان این امکان را می‌دهد که تصمیم بگیرند از خانه کار کنند یا در دفاتر کار و با همکاران‌شان در اتاق جلسات و به‌صورت فیزیکی ارتباط برقرار کنند.»
سه نمودار شماتیک در این پروژه وجود دارند.، «فضای جلسات پاپ‌آپ»، «تجربه‌ی محیط کاری سیال» و «ایجاد تیم یک گروه‌ کوچک». در طراحی این فضاها جزئیاتی مثل پرده‌های جدا کننده تعبیه شده‌است. این پرده‌ها در موقعیت‌های مختلف قابلیت باز یا بسته شدن دارند. علاوه بر این فضاها به مبلمان چرخ‌دار و صفحات‌نمایش‌ برای تماس‌ها مجهز هستند تا کارمندان بتواند به راحتی در موقعیت‌های متفاوت از آن استفاده کنند.
کرنک می‌گوید: «در مدل ترکیبی جدید دفاتر پس از کووید 19، فضای کاری سیالی وجود دارد و این به کارمندان اجازه می‌دهد به سرعت و بر اساس نیازهای‌شان بتوانند چیدمان تازه‌ای در فضای کارشان ایجاد کنند، این مسئله‌ای است که این روزها هر ساعت با آن مواجه خواهند شد.
دیوراهایی با قابلیت جابه‌جایی، مبلمان چرخ‌دار، سطوح نوشتاری متحرک و زیربنای صوتی - تصویری یک‌پارچه که به خوبی در همه جا منتشر شده باشد، از ابزارهایی هستند که فضای سیالی برای دفاتر کار به‌وجود می‌آورند.»

دفاتر کار انعطاف‌پذیر خواهند شد 

«فضای جلسات پاپ‌آپ» از مجموعه اتاق‌های کوچکی برای جلسات مختلف تشکیل شده است. در مدل «ایجاد تیم‌ یک گروه‌ کوچک» اطراف میزها با صفحات قوس‌دار پوشانده می‌شود تا تعادلی بین جلسات عمومی و کار متمرکز فردی به وجود بیاید. با استفاده از دیوارهای جابه‌جا شونده می‌توانید هر فضا را بر حسب تعداد افراد حاضر در آن تنظیم کنید.
کرنک می‌گوید: «در یک فضا می‌توانید در ساعت نه صبح جلسه مختصر چهارنفره‌ای داشته باشید. سپس فضا را به شکلی تنظیم کنید که برای جلسه‌ای با حضور ده نفر در ظهر همان روز مناسب باشد.»
بار میزبان یک کانتر بزرگ دارد. دو سینک برای شست‌شوی دست‌ها و فضای باز برای جلسات. 
«بار میزبان» از جزئیات دیگری است که می‌توانید به فضا اضافه کنید. این بار از یک کانتر بلند و فضای بزرگ و باز برای رویداد‌های مختلف تشکیل شده است. امکاناتی نظیر رزرو اتاق، تکنولوژی بدون نیاز به لمس و سینک‌های دستشویی در این فضا درنظر گرفته می‌شوند. 
در پروژه‌ی کرنک پروپوزال‌هایی برای چگونگی ایجاد تغییر در لایف‌استایل کاری بعد از همه‌گیری کووید 19 ارائه شده‌اند.

منبع: www.dezeen.com
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب