نحوه صحیح استفاده از صندلی ارگونومیک

نحوه صحیح استفاده از صندلی ارگونومیک
تاریخ:
۰۸ اسفند ۱۴۰۰
آیا از پیامدهای جدی نشستن طولانی مدت بر سلامتی آگاه هستید؟ و اینکه چرا این موضوع برای همگان که هر هفته بیش از 30 ساعت را پشت میز کار خود می‌نشینند، باعث نگرانی است؟
نشستن، فشارهای زیادی بر بدن ما به خصوص ستون فقرات وارد می‌کند و این موضوع اخیراً توسط متخصصان سلامت بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است.
ارگونومیست‌ها نحوه تعامل افراد با محیط کار را مشاهده می‌کنند و سپس با طراحان برای ایجاد راه‌حل‌هایی که این مشکلات را برطرف می‌کنند، از نزدیک همکاری می‌نمایند. هنگامی که صندلی به درستی  براساس اصول ارگونومی ساخته شود به افراد کمک می‌کند تا وضعیت کاری بهتری را تجربه کنند و در برابر مشکلات دردناک مربوط به وضعیت بدنی مرتبط با نشستن نامناسب محافظت شوند که نتیجه آن کارایی و بهره وری کارکنان در طول روز است.

چه چیزی یک صندلی را ارگونومیک می کند؟
صندلی‌های اداری ارگونومیک دارای تعدادی ویژگی هستند که برای بهبود وضعیت بدن شما در هنگام نشستن طراحی شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های صندلی‌های ارگونومیک مقاله همه آنچه درباره یک صندلی ارگونومیک باید بدانید را مطالعه کنید.
باید بدانید که داشتن یک صندلی ارگونومیک تنها نیمی از راه است؛ برای این‌که واقعاً مزایای یک صندلی ارگونومیک را احساس کنید، ابتدا باید نحوه صحیح نشستن را یاد بگیرید:
هنگامی که صندلی ارگونومیک مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید یاد بگیرید که چگونه به درستی روی صندلی خود بنشینید.
چک لیست «نحوه صحیح نشستن» ما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از صندلی ارگونومیک خود می‌برید.
  • روی صندلی خود بنشینید و یک بازو را از صفحه نمایش کامپیوتر خود دور نگه دارید. در حالت ایده‌آل، قسمت بالای مانیتور باید با چشمان شما هم‌سطح باشد.
  • صاف بنشینید و از خم شدن خودداری کنید. گردن شما باید در وضعیتی آرام و خنثی باشد.
  • شانه‌هایتان را شل کنید و دست‌هایتان را در آرنج خم کنید تا ساعدتان در راستای میز باشد.
  • بازوهای خود را موازی با زمین نگه دارید.
  • هنگامی که می‌نشینید، مطمئن شوید که پشت شما تا حد امکان روی صندلی قرار دارد.
  • هر دو پا را صاف روی زمین قرار دهید و از روی هم انداختن پاها خودداری کنید. این امر برای گردش صحیح خون در پاهای شما مفید است.
  • عمق صندلی را بررسی کنید. زمانی که تا حد امکان به عقب نشسته‌اید، باید بین پشت زانو و صندلی 2 تا 3 انگشت فاصله وجود داشته باشد.
  • بررسی کنید که آیا به زیرپایی نیاز دارید یا خیر. هنگامی که در ارتفاع مناسب نشسته‌اید، اگر پاهای شما کاملاً صاف روی زمین نیست، به یک زیرپایی نیاز خواهید داشت.
  • فاصله مانیتور را بررسی کنید. وقتی به درستی روی صندلی می‌نشینید، دست‌هایتان را جلوی خود بگیرید. بازوهای شما باید بتوانند صفحه نمایش را لمس کنند.
  • صفحه کلید و ماوس را نزدیک نگه دارید. برای لمس صفحه کلید یا ماوس نباید خود را کش بدهید. آرنج ها باید در راستای کناره‌های بدن شما باشند.

یک صندلی ارگونومیک خوب قابل تنظیم است تا امکان کنترل بهتر و تنظیمات سفارشی را فراهم کند. اگر صندلی‌هایی را خریداری می‌کنید که توسط کاربران مختلف استفاده می‌شود، قابلیت تنظیم اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر در حال خرید یک صندلی برای دفتر کار خانگی خود یا به طور خاص برای یک نفر هستید، از ابعاد بدن آن‌ها برای تناسب بیش تر استفاده کنید.
مهم است که محل کار خود را به درستی برای خودتان تنظیم کنید به این معنا که مانیتور، میز و صندلی خود را در ارتفاع مناسب قرار دهید و مطمئن شوید که همه چیز در جای مناسب قرار دارد.
شاید انتخاب یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک برای شما سخت باشد؛ اگر این طور فکر می‌کنید حتماً با مشاوران ما تماس بگیرید و یا به شوروم های ما سر بزنید تا از نزدیک صندلی مناسب خود را انتخاب کنید.

منبع: https://www.posturepeople.co.uk/what-is-an-ergonomic-chair/


 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب