نحوه صحیح استفاده از صندلی ارگونومیک

نحوه صحیح استفاده از صندلی ارگونومیک
تاریخ:
۰۸ اسفند ۱۴۰۰
آیا از پیامدهای جدی نشستن طولانی مدت بر سلامتی آگاه هستید؟ و اینکه چرا این موضوع برای همگان که هر هفته بیش از 30 ساعت را پشت میز کار خود می‌نشینند، باعث نگرانی است؟
نشستن، فشارهای زیادی بر بدن ما به خصوص ستون فقرات وارد می‌کند و این موضوع اخیراً توسط متخصصان سلامت بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است.
ارگونومیست‌ها نحوه تعامل افراد با محیط کار را مشاهده می‌کنند و سپس با طراحان برای ایجاد راه‌حل‌هایی که این مشکلات را برطرف می‌کنند، از نزدیک همکاری می‌نمایند. هنگامی که صندلی به درستی  براساس اصول ارگونومی ساخته شود به افراد کمک می‌کند تا وضعیت کاری بهتری را تجربه کنند و در برابر مشکلات دردناک مربوط به وضعیت بدنی مرتبط با نشستن نامناسب محافظت شوند که نتیجه آن کارایی و بهره وری کارکنان در طول روز است.

چه چیزی یک صندلی را ارگونومیک می کند؟
صندلی‌های اداری ارگونومیک دارای تعدادی ویژگی هستند که برای بهبود وضعیت بدن شما در هنگام نشستن طراحی شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های صندلی‌های ارگونومیک مقاله همه آنچه درباره یک صندلی ارگونومیک باید بدانید را مطالعه کنید.
باید بدانید که داشتن یک صندلی ارگونومیک تنها نیمی از راه است؛ برای این‌که واقعاً مزایای یک صندلی ارگونومیک را احساس کنید، ابتدا باید نحوه صحیح نشستن را یاد بگیرید:
هنگامی که صندلی ارگونومیک مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید یاد بگیرید که چگونه به درستی روی صندلی خود بنشینید.
چک لیست «نحوه صحیح نشستن» ما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از صندلی ارگونومیک خود می‌برید.
  • روی صندلی خود بنشینید و یک بازو را از صفحه نمایش کامپیوتر خود دور نگه دارید. در حالت ایده‌آل، قسمت بالای مانیتور باید با چشمان شما هم‌سطح باشد.
  • صاف بنشینید و از خم شدن خودداری کنید. گردن شما باید در وضعیتی آرام و خنثی باشد.
  • شانه‌هایتان را شل کنید و دست‌هایتان را در آرنج خم کنید تا ساعدتان در راستای میز باشد.
  • بازوهای خود را موازی با زمین نگه دارید.
  • هنگامی که می‌نشینید، مطمئن شوید که پشت شما تا حد امکان روی صندلی قرار دارد.
  • هر دو پا را صاف روی زمین قرار دهید و از روی هم انداختن پاها خودداری کنید. این امر برای گردش صحیح خون در پاهای شما مفید است.
  • عمق صندلی را بررسی کنید. زمانی که تا حد امکان به عقب نشسته‌اید، باید بین پشت زانو و صندلی 2 تا 3 انگشت فاصله وجود داشته باشد.
  • بررسی کنید که آیا به زیرپایی نیاز دارید یا خیر. هنگامی که در ارتفاع مناسب نشسته‌اید، اگر پاهای شما کاملاً صاف روی زمین نیست، به یک زیرپایی نیاز خواهید داشت.
  • فاصله مانیتور را بررسی کنید. وقتی به درستی روی صندلی می‌نشینید، دست‌هایتان را جلوی خود بگیرید. بازوهای شما باید بتوانند صفحه نمایش را لمس کنند.
  • صفحه کلید و ماوس را نزدیک نگه دارید. برای لمس صفحه کلید یا ماوس نباید خود را کش بدهید. آرنج ها باید در راستای کناره‌های بدن شما باشند.

یک صندلی ارگونومیک خوب قابل تنظیم است تا امکان کنترل بهتر و تنظیمات سفارشی را فراهم کند. اگر صندلی‌هایی را خریداری می‌کنید که توسط کاربران مختلف استفاده می‌شود، قابلیت تنظیم اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر در حال خرید یک صندلی برای دفتر کار خانگی خود یا به طور خاص برای یک نفر هستید، از ابعاد بدن آن‌ها برای تناسب بیش تر استفاده کنید.
مهم است که محل کار خود را به درستی برای خودتان تنظیم کنید به این معنا که مانیتور، میز و صندلی خود را در ارتفاع مناسب قرار دهید و مطمئن شوید که همه چیز در جای مناسب قرار دارد.
شاید انتخاب یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک برای شما سخت باشد؛ اگر این طور فکر می‌کنید حتماً با مشاوران ما تماس بگیرید و یا به شوروم های ما سر بزنید تا از نزدیک صندلی مناسب خود را انتخاب کنید.

منبع: https://www.posturepeople.co.uk/what-is-an-ergonomic-chair/


 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
۶ روند کاری محبوب پس از همه گیری کرونا
 ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

۶ روند کاری محبوب پس از همه گیری کرونا

همه گیری کرونا، جهان را تغییر داد و بر اقتصاد جهان تأثیر گذاشت. مدیران و کارکنان، با چالش‌های جدیدی رو به رو شدند و فعالیت‌های کاری به ناچار، تحولی ناخواسته را تجربه کردند. بسیاری از کسب و کارها پس از گذراندن شوک اولیه ناشی از این همه گیری سراسری، کم‌کم به خود آمدند و با انعطاف بیشتری به ...  ادامه مطلب 
ترندهای سال 2022
 ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

ترندهای سال 2022

روندهای طراحی داخلی دفاتر کار در سال ۲۰۲۲ ظاهر و چیدمان دفاتر اداری هر روز متفاوت‌تر از گذشته می‌شوند. امروز، اطلاق نام “دفتر کار اداری” به یک چهار دیواری پر شده از میز و صندلی اداری، کمی خنده‌دار به نظر می‌رسد. کارکنان به دنبال فرصت‌های کاری در شرکت‌هایی هستند که توجه به نیازهای متفاوت آن‌ها، ...  ادامه مطلب 
پنج دلیل برای این‌که دفترتان را مینیمال طراحی کنید
 ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

پنج دلیل برای این‌که دفترتان را مینیمال طراحی کنید

معمولاً سلیقه کارفرمایان در انتخاب سبک طراحی داخلی دفتر کار در اولویت است. ولی کارفرمایانی نیز هستند که فارغ از سلیقه شخصی، نیاز کارکنان را اولویت قرار می‌دهند و پیش از آنکه نظر خود را در امر طراحی داخلی دفتر کارشان دخیل کنند، به نیاز کارمندانشان فکر می‌کنند. امروزه، توجه به ...  ادامه مطلب