نحوه صحیح نشستن بر روی صندلی ارگونومیک

نحوه صحیح نشستن بر روی صندلی ارگونومیک
تاریخ:
۰۸ اسفند ۱۴۰۰
آیا از پیامدهای جدی نشستن طولانی مدت بر سلامتی آگاه هستید؟ و اینکه چرا این موضوع برای همگان که هر هفته بیش از 30 ساعت را پشت میز کار خود می‌نشینند، باعث نگرانی است؟
نشستن، فشارهای زیادی بر بدن ما به خصوص ستون فقرات وارد می‌کند و این موضوع اخیراً توسط متخصصان سلامت بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است.
ارگونومیست‌ها نحوه تعامل افراد با محیط کار را مشاهده می‌کنند و سپس با طراحان برای ایجاد راه‌حل‌هایی که این مشکلات را برطرف می‌کنند، از نزدیک همکاری می‌نمایند. هنگامی که صندلی به درستی  براساس اصول ارگونومی ساخته شود به افراد کمک می‌کند تا وضعیت کاری بهتری را تجربه کنند و در برابر مشکلات دردناک مربوط به وضعیت بدنی مرتبط با نشستن نامناسب محافظت شوند که نتیجه آن کارایی و بهره وری کارکنان در طول روز است.

چه چیزی یک صندلی را ارگونومیک می کند؟
صندلی‌های اداری ارگونومیک دارای تعدادی ویژگی هستند که برای بهبود وضعیت بدن شما در هنگام نشستن طراحی شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های صندلی‌های ارگونومیک مقاله همه آنچه درباره یک صندلی ارگونومیک باید بدانید را مطالعه کنید.
باید بدانید که داشتن یک صندلی ارگونومیک تنها نیمی از راه است؛ برای این‌که واقعاً مزایای یک صندلی ارگونومیک را احساس کنید، ابتدا باید نحوه صحیح نشستن را یاد بگیرید:
هنگامی که صندلی ارگونومیک مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید یاد بگیرید که چگونه به درستی روی صندلی خود بنشینید.
چک لیست «نحوه صحیح نشستن» ما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از صندلی ارگونومیک خود می‌برید.
  • روی صندلی خود بنشینید و یک بازو را از صفحه نمایش کامپیوتر خود دور نگه دارید. در حالت ایده‌آل، قسمت بالای مانیتور باید با چشمان شما هم‌سطح باشد.
  • صاف بنشینید و از خم شدن خودداری کنید. گردن شما باید در وضعیتی آرام و خنثی باشد.
  • شانه‌هایتان را شل کنید و دست‌هایتان را در آرنج خم کنید تا ساعدتان در راستای میز باشد.
  • بازوهای خود را موازی با زمین نگه دارید.
  • هنگامی که می‌نشینید، مطمئن شوید که پشت شما تا حد امکان روی صندلی قرار دارد.
  • هر دو پا را صاف روی زمین قرار دهید و از روی هم انداختن پاها خودداری کنید. این امر برای گردش صحیح خون در پاهای شما مفید است.
  • عمق صندلی را بررسی کنید. زمانی که تا حد امکان به عقب نشسته‌اید، باید بین پشت زانو و صندلی 2 تا 3 انگشت فاصله وجود داشته باشد.
  • بررسی کنید که آیا به زیرپایی نیاز دارید یا خیر. هنگامی که در ارتفاع مناسب نشسته‌اید، اگر پاهای شما کاملاً صاف روی زمین نیست، به یک زیرپایی نیاز خواهید داشت.
  • فاصله مانیتور را بررسی کنید. وقتی به درستی روی صندلی می‌نشینید، دست‌هایتان را جلوی خود بگیرید. بازوهای شما باید بتوانند صفحه نمایش را لمس کنند.
  • صفحه کلید و ماوس را نزدیک نگه دارید. برای لمس صفحه کلید یا ماوس نباید خود را کش بدهید. آرنج ها باید در راستای کناره‌های بدن شما باشند.

یک صندلی ارگونومیک خوب قابل تنظیم است تا امکان کنترل بهتر و تنظیمات سفارشی را فراهم کند. اگر صندلی‌هایی را خریداری می‌کنید که توسط کاربران مختلف استفاده می‌شود، قابلیت تنظیم اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر در حال خرید یک صندلی برای دفتر کار خانگی خود یا به طور خاص برای یک نفر هستید، از ابعاد بدن آن‌ها برای تناسب بیش تر استفاده کنید.
مهم است که محل کار خود را به درستی برای خودتان تنظیم کنید به این معنا که مانیتور، میز و صندلی خود را در ارتفاع مناسب قرار دهید و مطمئن شوید که همه چیز در جای مناسب قرار دارد.
شاید انتخاب یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک برای شما سخت باشد؛ اگر این طور فکر می‌کنید حتماً با مشاوران ما تماس بگیرید و یا به شوروم های ما سر بزنید تا از نزدیک صندلی مناسب خود را انتخاب کنید.

منبع: https://www.posturepeople.co.uk/what-is-an-ergonomic-chair/


 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
آلودگی صوتی بهره وری را کاهش می‌دهد
 ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

آلودگی صوتی بهره وری را کاهش می‌دهد

امروزه پیشرفت تکنولوژی  همه ابعاد زندگی  انسان‌ها را تحت تاثیر قرار داده است و محیط های کاری نیز از  این امر مستثنی نیستند بنابراین کارفرمایان پیوسته به دنبال روش ‎هایی هستند تا بتوانند بهره وری کارکنان خود را بالا ببرند اما گاهی از یک موضوع مهم غافل می شوند و آن هم آلودگی صوتی است ...  ادامه مطلب 
کار با لپ‌تاپ در خانه به شیوه ارگونومیک
 ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

کار با لپ‌تاپ در خانه به شیوه ارگونومیک

گسترش پاندومی کرونا منجر به دورکاری قشر عظیمی از افراد جوامع مختلف و به دنبال آن استفاده از لپ‌تاپ شخصی برای انجام کار شده است که منجر به ملاحظات بیشتری نسبت به نحوه استفاده درست از لپ تاپ  شده است. اما استفاده از لپ‌تاپ به شیوه ارگونومیک به چه معنا است؟  ارگونومی لپ‌تاپ به ...  ادامه مطلب 
میز کار داغ - بخش دوم
 ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

میز کار داغ - بخش دوم

چگونه Hot Desking شرکت شما را نابود می‌کند! در بخش نخست مقاله میز داغ فلسفه به وجود آمدن این اصطلاح را بیان کردیم. همانطور که گفته شد ریشه این عبارت به ملوانانی بر‌می‌گردد که در شیفت های مختلف کاری برای استراحت از تخت‌های مشترک استفاده می‌کردند و تخت ها فرصتی برای از دست دادن گرمای خود ...  ادامه مطلب