چرا صندلی اداری توری یک انتخاب ایده‌آل است؟

چرا صندلی اداری توری یک انتخاب ایده‌آل است؟
تاریخ:
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱
امروزه با گسترش پاندومی کرونا و دورکاری افراد، تقاضا برای استفاده از صندلی‌های اداری مناسب، علاوه بر سازمان‌ها، در خانه‌ها نیز افزایش یافته است. انتخاب درست یک صندلی متناسب با نیاز کاربر، یک اصل مهم در هنگام خرید است. به طور مثال کارمند یک اداره به صندلی راحتی نیاز دارد تا بتواند ساعت‌های طولانی روی آن بنشیند و کار خود را انجام دهد، بدون آنکه بعد از اتمام کار دردی در گردن و یا کمرخود احساس کند. بنابراین یک صندلی اداری توری می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.
با معرفی صندلی Aeron، توسط هرمان میلر، صندلی های توری  بسیار محبوب شده اند، اما چه ویژگی‌هایی این صندلی را به یک صندلی ارگونومیک تبدیل کرده است؟


یک. دوام
بسیاری از افراد بر این باورند که صندلی های توری نسبت به صندلی های پارچه‌ای یا چرمی مقاومت کمتری دارند در نتیجه زودتر خراب می شوند. اما این یک باور غلط است. رشته های پلیمری در هم تنیده شده ای که مش را تشکیل داده‌اند بسیار مقاوم هستند و اگر با یک قاب استاندارد و محکم ثابت شوند با دوام‌‌تر و ایمن‌تر خواهند شد.


 دو. تهویه
بافت مشبک پشتی و کف این صندلی ها باعث می شود هوا به راحتی در آن گردش کند و گرمای بدن کاربر باعث تعریق آن نشود.


سه.  محافظت کردن
پشتی مش این صندلی‌ها از منحنی طبیعی ستون فقرات کاربر تقلید می‌کند و وضعیت بدنی کاربر را در حالت نرمال نگه می‌دارد. همچنین بافت توری با کیفیت، راحتی کافی را برای کمر ایجاد می‌نماید و از دردهای کمر جلوگیری می‌کند.


چهار.  حداقل نگهداری و نظافت
از میان تمام مدل‌های صندلی موجود در بازار، صندلی‌های توری نیاز به کمترین میزان تمیز کردن دارند. روکش توری، عرق بدن را جذب نمی‌کند و تمیز کردن آن هم بسیار ساده است.
به دلیل مزایای این صندلی و استقبال کاربران، تولیدکنندگان زیادی دست به تولید آن زده اند بنابراین باید هنگام خرید آن آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید  یک صندلی توری با کیفیت را خریداری نمایید. در نظر داشته باشید که یک صندلی توری  بی‌کیفیت  ممکن است همه یا برخی از ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
 
 •  سایش پوست بدن

اگر کیفیت مش استفاده شده برای ساخت توری پایین باشد، هنگام نشستن، زبری مواد، پوست شما را آزار می دهد و به لباس شما آسیب می‌رساند. صندلی های توری با کیفیت نرم هستند و احساس زبری روی پوست ندارند.
 
 •  نرمی یا سفتی بیش از حد صندلی های توری

طراحی یک صندلی اداری توری بسیار سخت است زیرا در بیشتر موارد، نمی‌تواند به طور همزمان هم راحت و هم مقاوم باشد؛ یعنی یا خیلی سفت است یا خیلی نرم. نرمی بیش از اندازه مش پس از استفاده مداوم، نرم‌تر شده و شروع به افتادگی می‌کند بنابراین کاربر چاره‌ای جز تعویض یا تعمیر آن نخواهد داشت زیرا با افتادگی صندلی، وزن فرد به طور یکنواخت توزیع نمی‌شود و باعث ایجاد مشکل برای وی می‌گردد که احساس درد در بدن کاربر متأثر از آن خواهد بود.در عین حال اگر مش بیش از حد سفت باشد  با آنکه در عملکرد دوام بیشتری خواهد داشت اما راحتی آن به اندازه مش نرم نخواهد بود. مش سخت می‌تواند وزن کاربر را برای مدت زمان طولانی تری نسبت به مش نرم به طور مساوی توزیع کند. نشستن روی مش سفت شبیه نشستن روی یک تکه چوب سخت است.
 
 •  قاب غیر استاندارد

برخی از صندلی های توری، یک صندلی با قاب معمولی هستند که روی آن یک مش بی کیفیت کشیده شده است. این نوع قاب ها استحکام کافی برای نگهداری مش را ندارند و از پدهای پشت صندلی هم خبری نیست. در چنین مواردی کاربر از نشستن بر روی صندلی احساس راحتی نخواهد داشت.
 
 •  صندلی مش سفارشی در بازار نداریم

این ایراد البته به تولیدکنندگان وارد نیست بلکه خصوصیت مش بدین گونه است که قابلیت سفارشی شدن بر اساس سلیقه مشتری را ندارد. به همین دلیل است که اکثر صندلی‌های توری موجود در بازار طرح‌های مشابهی دارند. مشتری تنها می‌تواند رنگ فریم و مش صندلی خود را از میان رنگ‌های موجود انتخاب کند. 
البته لازم به ذکر است که در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان داخلی ، صندلی‌های اداری ارگونومیک مش بسیار با کیفیتی تولید کرده اند و به بازار عرضه داشته‌اند. ما نیز در مبلمان اداری الوند انواع مختلفی از صندلی مش را برای فروش داریم که می‌توانید آن‌ها را در سایت مشاهد کنید یا به فروشگاه های ما سر بزنید و از نزدیک آن‌ها را ببینید.

منبع: ttps://www.autonomous.ai/ourblog/the-best-way-to-clean-a-mesh-office-chair
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 ______          
|___ /          
  / / _ __  __ _ __  __
 / / | '__| / _` |\ \ / /
./ /  | |  | (_| | \ V / 
\_/  |_|  \__,_| \_/ 
              
              
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب