میز اداری باید چه ابعادی داشته باشد؟

میز اداری باید چه ابعادی داشته باشد؟
تاریخ:
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
یافتن میز مناسب، فراتر از صرفا یک سبک است. اندازه میز باید متناسب با فضای در اختیار، نوع کاربری و نحوه انجام کار باشد. دقت در انتخاب میزی با اندازه مناسب جهت سازماندهی یک دفتر خانگی و یا خرید میزی جدید برای محیط کار، فرآیندی است که همواره باید مورد توجه قرار بگیرد.

درک اندازه گیری میز
اولین گام در انتخاب میزی با ابعاد مناسب، درک کاملی از مفاهیم مرتبط با اندازه گیری میز مانند عمق و... است. اندازه یک میز اداری ارگونومیک شامل سه فاکتور اصلی است:
  • طول: اندازه‌گیری میز از چپ به راست هنگامی که پشت آن نشسته‌اید.
  • ارتفاع: اندازه‌گیری از پایه تا سطح میز که اغلب یک اندازه‌ استاندارد دارد.
  • عمق یا عرض: اندازه‌گیری سطح میز یعنی حد فاصل دورترین و نزدیک ترین نقطه روبروی کاربر هنگامی که پشت میز نشسته است.
در نظر گرفتن این فاکتورها فرد را در درک هر چه بهتر ابعاد میز در هنگام خرید آنلاین کمک می‌نماید. همچنین امکان اندازه‌گیری دقیق فضا را هم فراهم می‌کند. حال سوال آن است که اندازه مناسب ارتفاع، طول و عمق یک میز باید چه میزان باشد.

ارتفاع میز اداری استاندارد
ارتفاع استاندارد برای یک میز  باید عددی بین 73 تا 77 سانتی متر باشد. در مبلمان اداری الوند اغلب میزهای اداری ارتفاع استاندارد 75 سانتی متر دارند. هنگام انتخاب میز اداری باید اطمینان حاصل شود که ارتفاع آن مناسب است و می‌توان زمان استفاده از آن بدون خم شدن نشست.

عمق میز اداری استاندارد
اغلب در زمان خرید میز، عمق آن مورد توجه قرار نمی‎گیرد یا به اندازه ارتفاع، مهم تلقی نمی‌شود. با این حال، عمق میز، برای اطمینان از داشتن فضای کافی برای کار کردن و در عین حال فراهم نمودن سطح کافی برای وسایل مورد نیاز، حیاتی است.
استاندارد عمق یا عرض میز عددی است بین 60 تا 75 سانتی متر و میزی با عرض کم‌تر از 60 سانتی متر به یک میز غیر کاربردی تبدیل می‌شود. کم‌عمق‌ترین میزهای اداری که ما در مجموعه الوند تولید می‌کنیم به عرض 60 سانتی متر هستند تا امکان استفاده از آن‌ها در فضاهای کوچک وجود داشته باشد. میزهایی با این عمق بهترین گزینه برای استفاده در محیط کار خانگی هستند. میز اداری اکو و کیوب دو انتخاب مناسب در این راستا می‌باشند. ضمن اینکه میز اداری مدل کیوب قابل ساخت در ابعاد کاملاً سفارشی نیز هست.

طول میز اداری استاندارد
طول میز اداری در میان سه فاکتور اصلی اندازه گیری منعطف‌ترین آیتم است؛ چرا که ابعاد آن اغلب از 120 تا 230 سانتی متر می‌تواند متغیر باشد. عوامل متعددی در تعیین طول میز دخیل است مانند سبک طراحی ، نوع آن که می‌تواند یکی از انواع مدیریتی، کارشناسی یا کارمندی باشد، جنس پایه‌ها و محدودیت‌هایی که گاها ایجاد می‌کنند. برای مثال گاهی پایه‌های فلزی نیاز به یک تراورس دارند تا ایستایی میز را تضمین کنند. یک تراورس با ابعاد مشخص را نمی‌توان برای هر طول میزی استفاده کرد، بنابراین حداقل و حداکثری را برای طول سطح میز به سازنده تحمیل می‌کند. محل استقرار ،تعداد وسایلی که روی آن قرار میگیرد و میزان استفاده مواردی هستند که باید در هنگام انتخاب میز مناسب در نظر گرفته شود. اگر فضای محدودی برای قرار دادن آن دارید، می توانید میز کوچک‌تری را انتخاب کنید و درکنار آن از یک فایل سه کشو برای نگهداری اسناد،مدارک و  سایر وسایل استفاده کنید.
میزهای اداری الوند در طیف وسیعی از طول‌ها متناسب با نیاز افراد در دسترس هستند. کمترین اندازه طول در میان میزهای الوند مربوط به میز اکو می‌باشد که 115 سانتی متر است که گزینه مناسبی برای دفاتر اداری کوچک و  محیط کار خانگی می‌باشد.
به غیر از موارد گفته شده، پیش از انتخاب میز به این پرسش ها نیز پاسخ دهید:
  • آیا میز شما برای استفاده روزمره است یا فقط گاهی اوقات مورد نیاز است؟
  •  آیا از آن برای کارهای کامپیوتری، هنری یا موارد دیگری استفاده می‌کنید؟
  • چه تجهیزاتی باید روی آن قرار بگیرد؟
  • به چه شکلی از میز اداری نیاز دارید؟
  • بودجه شما چقدر است؟
هنگامی که به هر یک از این‌ پرسش ها پاسخ دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که انتخاب بهتری خواهید داشت.
 
در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر می‌توانید با شماره ۲۲۲۷۱۳۵۰-۰۲۱. تماس بگیرید یا فرم تماس با ما را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس‌گرفته شود.

منبع: https://www.bluespotfurniture.com/resources/knowledge-hub/what-size-office-desk-do-i-need/
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
آلودگی صوتی بهره وری را کاهش می‌دهد
 ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

آلودگی صوتی بهره وری را کاهش می‌دهد

امروزه پیشرفت تکنولوژی  همه ابعاد زندگی  انسان‌ها را تحت تاثیر قرار داده است و محیط های کاری نیز از  این امر مستثنی نیستند بنابراین کارفرمایان پیوسته به دنبال روش ‎هایی هستند تا بتوانند بهره وری کارکنان خود را بالا ببرند اما گاهی از یک موضوع مهم غافل می شوند و آن هم آلودگی صوتی است ...  ادامه مطلب 
کار با لپ‌تاپ در خانه به شیوه ارگونومیک
 ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

کار با لپ‌تاپ در خانه به شیوه ارگونومیک

گسترش پاندومی کرونا منجر به دورکاری قشر عظیمی از افراد جوامع مختلف و به دنبال آن استفاده از لپ‌تاپ شخصی برای انجام کار شده است که منجر به ملاحظات بیشتری نسبت به نحوه استفاده درست از لپ تاپ  شده است. اما استفاده از لپ‌تاپ به شیوه ارگونومیک به چه معنا است؟  ارگونومی لپ‌تاپ به ...  ادامه مطلب 
میز کار داغ - بخش دوم
 ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

میز کار داغ - بخش دوم

چگونه Hot Desking شرکت شما را نابود می‌کند! در بخش نخست مقاله میز داغ فلسفه به وجود آمدن این اصطلاح را بیان کردیم. همانطور که گفته شد ریشه این عبارت به ملوانانی بر‌می‌گردد که در شیفت های مختلف کاری برای استراحت از تخت‌های مشترک استفاده می‌کردند و تخت ها فرصتی برای از دست دادن گرمای خود ...  ادامه مطلب