دفتر کار Pinterset؛ خلاقانه و منحصر به‌فرد

دفتر کار Pinterset؛ خلاقانه و منحصر به‌فرد
دفتر کار Pinterset؛ خلاقانه و منحصر به‌فرد
دفتر کار Pinterset؛ خلاقانه و منحصر به‌فرد
تاریخ:
۲۰ مهر ۱۳۹۷
ساختمان شماره 651 در محله سوما در سان فرانسیسکو متعلق به شرکتی است که در چند سال گذشته برای خود نامی دست و پا کرده و با طراحی منحصر به فردش به همه چیز می‌خورد الا دفتر کار.
البته از مدیرعاملی که از شبکه اجتماعیش به‌عنوان «فهرست ایده‌ها» نام می‌برد به جای این‌که بگوید یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر،  باید هم همین توقع را داشت. توقع ایجاد محیطی برای کارمندانش که به راحتی با یکدیگر در تعامل بوده و ایده‌های خلاقانه خود را برای رشد هرچه بیشتر مجموعه با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
Pinterest مانند بسیاری از شرکت ها، یک دفتر با طرح باز دارد؛ فضایی بزرگ و روشن از چوب و شیشه و مبل‌های زیبای راحتی فقط بخشی از فضای کاری Pinterset است؛ فضایی که بیشتر شبیه یک لابی شیک و مدرن است تا محل استقرار کارمندان.

یک کافه تریای بزرگ نیز در شرکت وجود دارد؛ فضایی دو منظوره که هم محلی برای استراحت و نوشیدن و خوردن کارمندان است و هم محلی برای برخی جلسات غیررسمی گروه‌های مختلف کاری با بن سیلبرمن، مدیرعامل شرکت Pinterest.

در این شرکت در هر جایی که ممکن بوده  نیمکت‌هایی درست شده تا کارمندان را متوقف کند تا با همکاران خود که معمولاً در نزدیکی هم کار نمی کنند، صحبت کنند و به تبادل ایده‌ها و افکار بپردازند.

بن سیلبرمن مجموعه خود را نه تنها فهرست ایده‌ها می‌داند بلکه تصمیم دارد آن را به بهترین "فهرست ایده ها" در جهان تبدیل کند؛ از این‌رو با راهکارهایی تحقق این ایده‌ها را به دکوراسیون داخلی مجموعه خود نیز وارد کرده است؛ مثل پوستری که بر دیوار بخشی از این شرکت قرار گرفته تا به کارمندان یادآوری شود که هدف چیست.

از اتاق‌های خصوصی این شرکت برای برگزاری جلسات تیمی هم نباید به سادگی گذشت؛ اتاق‌هایی که خصوصیات منحصربه‌فرد دارد و در هر شرکتی نمی‌توان آن را پیدا کرد.

 این روزها بسیاری از شرکت‌ها به سوی ایجاد فضای کار گروهی برای کارمندان خود قدم برمی‌دارند و نسبت به فواید این نوع از دکوراسیون اداری آگاه هستند و نقش آن را در افزایش بازدهی شرکت به‌خوبی درک کرده‌اند. مدیران آگاه می‌دانند کارمندان بلندپرواز هستند که مدیران را به سوی دستیابی به اهدافشان به پیش می‌برند و برای رشد بلندپروازی در کارکنان باید محیط را هم آماده کرد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.