محیط کار مولد چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

محیط کار مولد چیست و چرا به آن نیاز داریم؟
تاریخ:
۲۲ تیر ۱۴۰۱
طراحی محیط اداری، نقش مهمی در بهره وری کارکنان دارد. در طراحی یک فضای کاری مولد و ایجاد یک محیط دلپذیر برای کارمندان، فاکتورهای بسیاری را باید در نظر بگیرید و این موضوع فارغ از نوع فعالیت شماست. محیط کاری که به منظور تشویق تفکر خلاق، تقویت همکاری و کار گروهی شکل گرفته و هدف غایی آن موفقیت هر یک از کارکنان  و رسیدن به نهایت بهره وری در کار است. برای دستیابی به این اهداف، باید محیطی بسازید که تیم شما در آن قادر باشد با خیال آسوده هشت ساعت در روز کار کند. برای خلق چنین فضای کاری، توجه به جزئیات بسیار مهم است؛ از نورپردازی، رنگ دیوارها و آکوستیک بودن آن‌ها گرفته تا مبلمان اداری و فضاهایی که برای هر گروه از کارمندان ایجاد می‌شود. ساختن یک محیط کار مولد چندان سخت نیست و با توجه به نتایج پرباری که به همراه دارد پر هزینه نیز به حساب نمی‌آید. وقتی بدانیم چنین دفاتری، بهره وری بیشتری به همراه دارد می‌توان همه هزینه ها را توجیه پذیر دانست.

محیط کار مولد چیست؟
چه کسب و کار شما مشاوره پوست و مو باشد، چه یک استارت آپ فعال در حوزه فناوری، آنچه باید بدانید این است که طراحی داخلی دفتر کار شما بر عملکرد کارکنان مؤثر است. کارکنان معمولاً یک سوم و گاهی بیش از آن را در محل کار می‌گذرانند و همین یک نکته کافی است تا به عنوان یک کارفرما ایجاد یک محیط کار مولد را ، نه شعار بلکه وظیفه خود بدانیم.
محیط کار مولد، محیطی است که حضور در آن برای کارکنان نه تنها خمودگی و کسالت به همراه ندارد، بلکه آن‌ها را برای حضور بیشتر در محل کار دعوت می‌کند. محیطی سالم، پویا و خلاقانه که از نظر فیزیکی در شرایط ایده آلی قرار دارد. فضایی که مبلمان اداری ارگونومیک بخش اصلی آن و استفاده از نور طبیعی برای همه کارکنان فراهم است، به اندازه کافی گل و گیاه دارد و رنگ‌ها چه برای دیوارها ، چه مبلمان اداری و سایر وسایل به دقت انتخاب شده‌اند. محیط کار مولد، رفاه را برای کارکنان به همراه دارد. محیط کار مولد، زندگی بهتری را برای کارکنان، چه در مدت حضورشان در محل کار و چه پس از آن به همراه دارد. رفاه در محیط کار نتیجه‌ای جز افزایش بهره‌وری به همراه نخواهد داشت؛ همان‌چیزی که هر شرکتی برای بقا و دوام خود به شدت به آن نیازمند است.

نقش مبلمان اداری در محیط کار مولد
تا اینجا مفهوم محیط کار مولد و ارتباط آن با افزایش بهره وری به خوبی بیان شده و حالا وقت آن رسیده است که به موضوع همیشگی نقش مبلمان اداری در یک محیط کاری بپردازیم.
تصور یک محیط کار بدون مبلمان اداری از میز و صندلی اداری گرفته تا فایل، کتابخانه و پارتیشن تقریباً غیر ممکن است. ما قصد نداریم به این بپردازیم که برای محیط کارتان چه نوع مبلمان اداری را باید انتخاب کنید؛ بلکه هدف یادآوری این نکته است که فراموش نکنیم مبلمان اداری یک فضای کار مولد، قطعاً ارگونومیک است.
 همه اجزای مبلمان اداری باید ارگونومیک باشد. مقالات همه آنچه‌که باید درباره یک صندلی ارگونومیک بدانید و چگونه از ارگونومیک بودن میز خود اطمینان حاصل کنیم؟ را بخوانید تا با ویژگی‌های صندلی و میز ارگونومیک آشنا شوید.
حال سوال آن است که آیا کتابخانه و فایل اداری هم باید ارگونومیک باشد؟ پاسخ، بله است. با مثالی موضوع را برایتان روشن می‌کنیم. فرض کنید در محل کارتان کتابخانه‌ای وجود دارد که وقتی می‌خواهید از آن استفاده کنید گاهی مجبور می‌شوید روی پنجه پا ایستاده یا دست خود را آنقدر دراز کنید تا به آنچه لازم دارید برسید، حتی ممکن است نیاز داشته باشید تا یک صندلی را بیاورید، روی آن رفته و از قفسه‌ها چیزهایی بردارید. عواقب تمام این کارهایی که برای رسیدن به قفسه گفته شد را در ذهن خود تجسم کنید! نتیجه واضح است؛ آسیب به بدن!
پارتیشن‌ها هم باید به دقت انتخاب شوند؛ نمی‌دانیم استفاده از واژه ارگونومیک در کنار پارتیشن درست است یا غلط ولی تصور کنید در فضای کارتان که خیلی هم بزرگ نیست از پارتیشن های دو جداره تمام ام دی اف استفاده شده که فضا را به شدت کوچک کرده و جلوی نور را نیز گرفته است. به نظرتان کار کردن در چنین فضای تنگ و بدون نور طبیعی می‌تواند بهره‌وری را به دنبال داشته باشد؟ اگر می خواهید درباره پارتیشن اداری بیشتر بدانید، مقاله چرا استفاده از پارتیشن اداری به یک ضرورت تبدیل شده است؟ را مطالعه کنید.
پس ما وظیفه داریم چه به عنوان کارفرما که تصمیم گیرنده نهایی است و چه به عنوان طراح داخلی که قرار است پیشنهاد ارائه دهد، به تک تک جزئیات توجه کنیم.

یک پیشنهاد کاربردی برای قبل از آغاز طراحی اداری
قبل از شروع یک پروژه طراحی اداری، زمانی را برای گوش دادن به نظرات کارمندان خود اختصاص دهید. مطالعه‌ای نشان می‌دهد میان آنچه کارکنان از دفتر کارشان انتظار دارند و آنچه برای آن‌ها انجام می‌شود، تفاوت‌های زیادی وجود دارد. طراحی دفتر کار شما در وهله نخست باید برای کسانی که قرار است زمان بیشتری را در آن بگذرانند، مفید و جذاب باشد. افراد مستعد و نخبه معمولاً به دنبال کارفرمایانی هستند که بهترین محیط کار را برای آن‌ها فراهم می‌آورند.
این مطالعه همچنین نشان داد که تقریباً نیمی از تمام متخصصان شاغل، یک محیط کار با پلان باز را ترجیح می‌دهند. بنابراین برای اینکه بتوانید طیف وسیعی از ترجیحات کارکنان خود را پاسخ دهید، باید فضاهای کاری متنوعی به وجود آورید. فضاهایی که برای انواع کارها مناسب هستند؛ اتاق های خصوصی برای کارهایی که به تمرکز زیاد نیاز دارند و محیط‌هایی با میزهای اداری کارگروهی برای زمان هایی که نیاز به کار مشارکتی اولویت دارد. اگر برایتان مقدور است فضایی هم برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید.
به طور کلی یک محیط اداری مولد معمولاً سه نوع فضا برای پاسخ‌گویی به نیازهای متنوع کارکنان دارد:
  • فضاهای کاری خصوصی برای کار متمرکز
  • فضاهای پارتیشن بندی شده برای جلوگیری از حواس پرتی کارکنان در حین کار
  • فضای مشارکتی که افراد می‌توانند دور هم جمع شوند
اکنون که با اثرات طراحی دفتر کار بر بهره وری آشنا شدید، بیایید به پنج نکته کلیدی که باید در طراحی یک دفتر کار مولد مد نظر قرار داده شود، نگاهی بیندازیم.

میزان سرو صدا:
 بسته به ارتفاع سقف و اندازه فضا، ممکن است به وسایلی برای حذف سر و صدای اضافی نیاز داشته باشید تا فضا را برای بهره‌وری بیشتر آماده کنید. اتاقی که بیش از حد صدا را منعکس می‌کند یا اجازه می‌دهد صدا از جلسات گروهی بزرگ به محیط‌های کاری شخصی منتقل شود، بهره وری را به شدت کاهش می‌دهد. در شلوغ‌ترین زمان روز وارد یک فضای کاری شوید، لحظه‌ای را به گوش دادن اختصاص دهید و ببینید که سر و صدا چقدر بلند است. فضایی که بیش از حد پر سر و صداست، می‌تواند انجام ساده‌ترین کار را برای کارمندان به چالشی بزرگ تبدیل کند. قبل از انتخاب مبلمان اداری بررسی کنید و ببینید چه چیزهایی می‌تواند به شما کمک کند که فضای آکوستیک‌‌تری داشته باشید.

آینده را در نظر بگیرید:
 ممکن است اکنون فقط 10 کارمند داشته باشید، اما وقتی 20 نفر شوند  فضای اداری شما چگونه خواهد بود؟ هنگام طراحی دفتر کارتان، بلندمدت فکر کنید. فضاهای انعطاف پذیر برای سازمان‌هایی که به دنبال رشد هستند، بسیار مهم است.

به نورپردازی اداری توجه کنید:
اطمینان حاصل کنید که هیچ گوشه یا قسمت تاریکی در دفتر کارتان وجود ندارد. نور را تنظیم کنید؛ همان‌قدر که نور کم، رخوت و کسالت به همراه دارد، نور زیاد نیز فشار و خستگی چشم را ایجاد می‌کند. گاهی کارکنان باید وقت خود را در یک اتاق کم نور بگذرانند تا انرژی از دست رفته‌شان را باز یابند. این مقاله شما را با ارگونومی نور آشنا می‌کند.

بی نظمی را کم کنید:
بی نظمی دفتر کار، بهره وری کارمندان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. آن‌ها را تشویق کنید که فقط چند وسیله شخصی برای محل کار خود بیاورند. برای جلوگیری از شلوغی می‌توانید از طراحی مینیمالیستی برای دفتر کار خود استفاده کنید. رنگ‌ها را نیز به دقت انتخاب کنید زیرا توانایی آن را دارند که احساسات مختلفی را در افراد برانگیزانند. مبلمان اداری خود را با توجه به نیاز واقعی کارکنان در نظر بگیرید و از خرید وسایل غیر ضروری خودداری کنید.

به راحتی و رفاه کارکنان فکر کنید:
چه در حال بررسی مبلمان اداری برای اتاق کنفرانس هستید، چه می‌خواهید یک فضا برای کارکنان بخش حسابداری آماده کنید؛ در هر حال باید میزها و صندلی های اداری را از میان ارگونومیک‌ها انتخاب کنید. کارکنان شما هر چه احساس سلامتی بیشتری داشته باشند، بهره وری بالاتری نیز خواهند داشت. افراد مشغول در محیط‌هایی که از مبلمان اداری ارگونومیک بهره می‌برند معمولاً از عوارضی مثل فشار چشم، خستگی،درد کمر و گردن به دور هستند.
 
هر کسب و کاری برای موفقیت باید همه عواملی را که بر افزایش بهره‌وری کارکنانش مؤثر است بررسی کند، ایرادات و موانع را پیدا کند و به رفع یا اصلاح آن‌ها بپردازد. یکی از عوامل تأثیرگذار بر بالا رفتن بهره‌وری، طراحی داخلی محیط کار و چگونگی بکارگیری لوازم و مبلمان اداری است. نمی‌توان یک فضای بی رنگ و خنثی را با تعدادی میز و صندلی تجهیز کرد و مدعی شد که یک دفتر کار مناسب به وجود آمده است. 
اگر به دنبال بهره‌وری بیشتر هستید باید یک محیط کار مولد ایجاد کنید؛ محیطی که کارکنان عاشق آن هستند و برای رسیدن به پایان وقت اداری لحظه شماری نمی‌کنند، به ترجیحات و نیازهای متفاوتشان توجه می‌شود و رفاه آن‌ها را به دنبال دارد. در چنین محیطی، مبلمان اداری نه برای پر کردن فضا و استفاده کارکنان به هر طریقی؛ بلکه به عنوان وسایلی برای رفع نیازها، حفظ سلامتی و تندرستی ایشان در نظر گرفته می‌شود.
مشاوران و کارشناسان ما در مبلمان اداری الوند، شما را در طراحی دفتر کارتان یاری می‌کنند و از ابتدا تا انتهای ایجاد یک محیط کاری مولد در کنار شما خواهند بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

منبع:
https://www.benharoffice.com/office-furniture-design-productivity
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب