هویت برند خود را از طریق طراحی محیط کار به نمایش بگذارید

هویت برند خود را از طریق طراحی محیط کار به نمایش بگذارید
تاریخ:
۰۱ مرداد ۱۴۰۱
هر کسب و کاری با  تعریف  هویت برند منحصر به فرد به نظر می‌رسد و با عناصر قابل مشاهده‌ای مثل لوگو، طرح، رنگ و فونت به چشم می‌آید. اما این همه‌ی هویت برند نیست و تعریفش هم کار ساده ای نخواهد بود؛ اما نکته مهم این است که بتوانیم پس از رسیدن به آن ، برای مخاطب به نمایشش بگذاریم. هویت برند می‌تواند در قالب طراحی داخلی محیط کار تجسم یابد و  از رنگ در و دیوارها گرفته تا مبلمان اداری و پوشش کارمندان همه و همه را در‌برگیرد. طراحی داخلی بر اساس هویت برند، محل کار را از یک مکان فیزیکی به یک تاکتیک بازاریابی برای افزایش شهرت شرکت تبدیل می‌کند.

هویت برند چیست؟
هویت برند را می‌توان به عنوان شخصیت یک کسب و کار دانست؛ مجموعه‌ای از ارزش‌ها و ویژگی‌ها که یک برند به محصولات و خدمات خود نسبت می‌دهد و تمایل دارد افراد در تعامل با برند، آن‌ها را تجربه کنند. کسب و کار‌ها در قالب هویت‌شان به مشتریان خود وعده‌هایی می‌دهند و تلاش می‌کنند تا آن‌ها را محقق کنند و هدف‌شان هم  بالا بردن نرخ وفاداری و حفظ مشتری است. به زبان ساده‌تر، هویت برند، احساسی است که می‌خواهید افراد در تعامل با برند شما دریافت کنند.
نام، لوگو، شعار و رنگ‌ها المان‌های قابل مشاهده‌ای هستند که می‌توان به واسطه آن‌ها پیام یک برند را به مخاطبان منتقل کرد. هویت برند قدرت این را دارد تا ارتباط عمیقی میان برند و مشتری برقرار کرده و باعث شود وی وفادارانه محصولاتش را به محصولات و خدمات رقبا ترجیح دهد. اگر پیامی‌که قرار است از طریق هویت برند به مخاطب برسد، درست منتقل شود، ارتباط عاطفی و صمیمیت عمیقی بین برند و مشتری پدید می‌آید و ایجاد چنین حسی او را به برند وفادار می‌کند.

هدف از هویت برند چیست؟
هدف اصلی هویت برند ایجاد یک خط مشی واحد در کل مجموعه است. فرقی نمی‌کند شرکت، محصولی را تولید می‌کند یا خدماتی را ارائه می‌دهد، پیامی که می‌خواهد منتقل کند باید در همه محصولات و خدمات دیده شود. کارکنان نیز وظیفه دارند در راستای هویت برند با مشتریان رفتار کنند.

چرا باید هویت برند را در طراحی دفتر کار بگنجانیم؟
هنگامی‌که طراحی دفتر کار بر اساس هویت برند انجام می‌شود، پیام شرکت به طور مداوم در قسمت‌‌های مختلف آن  و در تمامی المان‌ها منعکس می‌شود . بنابراین مشتریان در نخستین دیدار از شرکت، تحت تأثیر هویت منحصر به فرد آن که در طراحی فضای فیزیکی منعکس شده، قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر، فضای اداری به عنوان پنجره‌ای برای بازتاب شخصیت و فرهنگ برند، همچنین انتقال ارزش‌ها به بازدیدکنندگان عمل می‌کند و تجربه مشتریان را بهبود می‌بخشد.
از سوی دیگر طراحی دفتر کار بر مبنای هویت برند، روشی مؤثر برای برندسازی داخلی است. کارمندان در چنین فضایی به طور مداوم با نام ، لوگو و رنگ های برند که در سراسر محل کارشان به چشم می‌خورد، در تعامل هستند. این تعامل مداوم، ارتباط قدرت‌مندی میان آن‌ها و برند ایجاد می‌کند.حس تعلق و وابستگی عاطفی آن‌ها را تقویت کرده و در نتیجه فداکاری و رضایت‌شان را در کار افزایش می‌دهد.
فراموش نکنید نام تجاری یک کسب و کار تا مدت‌‌ها پس از اتمام فرآیند فروش بر مشتریان تأثیر می‌گذارد و هویت آن در اصل، شکل دادن و روح بخشیدن به این تأثیرات و تصورات ذهنی است.

چگونه هویت برند را در طراحی دفتر کار بگنجانیم؟
یکپارچگی را حفظ کنید
مهم نیست که می‌خواهید بر اساس چه سبکی دفتر کارتان را طراحی کنید؛ مدرن باشد یا کلاسیک. موضوعی که باید مد نظر داشته باشید این است که همه چیز در راستای رساندن پیام شما به مخاطب باشد. هویت برند باید بتواند شما را به یکپارچگی، ثبات و منحصر به فرد بودن در طراحی داخلی سوق دهد. اگر قرار است به مخاطب نشان دهید که شما برندی فعال و پویا هستید، باید این پیام را از طریق انتخاب سبک طراحی داخلی، انتخاب مبلمان اداری، حتی انتخاب کارکنان و نوع پوشش آن‌ها به مشتریان منتقل کنید. تمام فضاهای کاری از بخش پذیرش گرفته تا راهروها و سایر اتاق ها باید در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند. 
چیدمان دفتر کار را، بر اساس هویت برند انجام دهید
از طریق چیدمان دفتر، افراد می‌توانند نوع کار، نحوه گردش کار و ارتباطات یک شرکت را تشخیص دهند. با این‌حال، چیدمان اداری درست یا غلطی برای یک کسب و کار وجود ندارد و همه چیز به نوع و سبک کار شما و سلیقه‌تان بر می‌گردد. برای مثال یک برند حرفه‌ای که در حوزه مالی فعالیت دارد، ممکن است دفتر کارش را بر اساس حریم های خصوصی متعدد برای کارکنان چیدمان کند یا یک آژانس تبلیغاتی که شعارش ارائه خلاقانه‌ترین راهکارهاست یک فضای کار با پلان باز را ترجیح و چیدمان را بر اساس آن انجام دهد.

رنگ و طرح برند را همه جا به نمایش بگذارید
لوگو و رنگ برند قابل مشاهده‌ترین عناصری هستند که می‌توانند هویت برند را نشان دهند. این عناصر باید در طراحی دفتر کار بیش از همه چیز مد نظر قرار گرفته و در همه قسمت های  فضای کاری  به درستی به نمایش درآیند.

مبلمان اداری را جدی بگیرید
مبلمان اداری در یک دفتر کار یعنی همه چیز، که نه تنها به کارمندان نشان می‌دهد کارفرما تا چه اندازه برای آن‌ها ارزش قائل است، بلکه به مشتریان هم نشان می‌دهد که مدیران در قبال کارمندانشان چگونه عمل می‌کنند. 
مشتریان، هویت برند را از طریق عناصر دیداری شناسایی و رمزگشایی می‌کنند. آنچه در یک دفتر کار بیش از همه به چشم می‌آید، مبلمان اداری است. وجود مبل‌های راحت و ارگونومیک در یک دفتر کار برای پذیرایی از مهمانان، نشان دهنده توجه و احترام برند به مخاطبان و در نهایت به خود است.

دستاوردهایتان را به نمایش بگذارید
آویزان کردن جوایز، گواهی‌ها، لوح‌ها یا رضایت‌نامه‌های کسب شده از سوی مشتریان را فراموش نکنید. مشتریانی که به محل کار شما رفت و آمد دارند، حتماً متوجه آن‌ها خواهند شد. دیدن لوح های افتخار یا رضایت، تأثیر زیادی بر مشتریان دارد و وابستگی عاطفی کارکنان به مجموعه را نیز افزایش خواهد داد.
 
روندهای طراحی داخلی دفتر کار دائماً در حال تغییر است و هرکسی می تواند بر اساس سلیقه و نوع کسب و کارش دست به انتخاب بزند. اما آنچه نباید از نظر دور داشت، طراحی داخلی دفتر کار بر اساس هویت برند است. طراحی داخلی باید در خدمت تقویت برند و ارزش‌های فرهنگی حاکم بر شرکت باشد و باید داستانی درباره برند و ارزش‌های سازمانی بیان کند. مشتریان باید هنگام ورود به دفتر کار شما، پیامی که می‌خواهید به آن‌ها منتقل کنید را دریابند و در این میان می‌توانید از المان‌های متعددی مثل رنگ، لوگو، شعار و حتی مبلمان اداری استفاده کنید. کسب و کارهای موفق همواره به دنبال ایجاد تصویری زیبا از خود در ذهن مخاطبان هستند تا آن‌ها را مشتاق به خرید کنند. 
طراحی دفتر کار، بیانیه‌ای در مورد برند است و اگر بدانید چگونه از آن به درستی استفاده کنید، بیانیه قدرت‌مندی‌ خواهید داشت.
اگر شما نیز می‌خواهید طراحی دفتر کارتان را بر اساس هویت برند و مطابق با نیازهای فعلی و آینده، طراحی کنید با مشاوران ما در مبلمان اداری الوند مشورت کنید.

منبع:
https://huynchi.com/communicate-your-brand-identity-through-office-design/

 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 __           
 / _|           
| |_ _ __ __  __ ___ 
| _|| '_ \ \ \ / / / _ \ 
| | | |_) | \ V / | (_) |
|_| | .__/  \_/  \___/ 
   | |         
   |_|         
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب