پنج دلیل برای این‌که دفترتان را مینیمال طراحی کنید

پنج دلیل برای این‌که دفترتان را مینیمال طراحی کنید
تاریخ:
۱۲ مرداد ۱۴۰۱
معمولاً سلیقه کارفرمایان در انتخاب سبک طراحی داخلی دفتر کار در اولویت است. ولی کارفرمایانی نیز هستند که فارغ از سلیقه شخصی، نیاز کارکنان را اولویت قرار می‌دهند و پیش از آنکه نظر خود را در امر طراحی داخلی دفتر کارشان دخیل کنند، به نیاز کارمندانشان فکر می‌کنند. امروزه، توجه به خواسته‌های کارکنان، تأمین رفاه و راحتی‌شان در محیط کار، بسیار مورد توجه طراحان قرار گرفته است و منجر به آن شده است تا علاوه بر زیبایی محیط، به آسایش کارکنان نیز اهمیت دهند و به افزایش بهره‌وری کمک کنند.
یکی از سبک‌های پر طرفدار امروز، سبک مینیمالیسم است؛ سبکی خاص و منحصر به فرد که  در عین سادگی، رفاه و راحتی را  نیز  به همراه دارد.
دلایل متعددی وجود دارد تا شما سبک مینیمال را برای طراحی اداری دفتر کار خود انتخاب کنید و ما در این نوشتار به ذکر پنج مورد از آن‌ها بسنده می‌کنیم. اما پیش از آن درباره این سبک توضیح مختصری می‌دهیم:

سبک مینیمال چیست؟
سبک مینیمالیست یا سبک حداقل گرایانه، در یک معنای کلی به معنای تمرکز به مسائلی است که برای آن‌ها بیشتر از همه ارزش قائل هستیم. اساس این سبک بر سادگی است که این امر با حذف یا پرهیز کردن از هر آنچه که ما را از اهدافمان منحرف یا دور می‌کند، امکان‌پذیر است. در یک توضیح کوتاه و ساده، مینیمالیسم استفاده از عناصر کمتر است.
این سبک، طرحی ساده و خالی از پیچیدگی ها، آشفتگی‌ها و شلوغی‌های زندگی امروز است و همین امر باعث شده تا به سبکی محبوب در طراحی فضاهای اداری تبدیل شود.
ما در مقاله‌ای با عنوان طراحی اداری مینیمال چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ مفصل به این سبک از طراحی داخلی پرداخته‌ایم که می‌توانید آن را مطالعه کنید و همراه ما باشید تا در این مقاله به شما بگوییم چرا این سبک، انتخاب مناسبی برای طراحی یک دفتر کار است و چرا با انتخاب آن می‌توانید هم دفتر زیباتری داشته باشید و هم منافع کارمندانتان را تأمین کنید.
 
دفاتر مینیمالیستی به طور طبیعی آرامش‌بخش هستند
فضاهای آرام، برای کار ایده‌آل هستند؛ زیرا استرس در چنین فضاهایی به حداقل رسیده و دیگر استرس‌زا نیست. هیچ‌کس تمایل ندارد در مکانی شلوغ و درهم، که منجر به حواس‌پرتی و استرس می‌شود کار کند تا سلامت روح و روانش آسیب ببیند و بهره‌وری‌اش کاهش یابد.
برای یک دفتر مینیمال، هر رنگی را می‌توان بر اساس هویت برند و مبلمان اداری انتخاب کرد؛ اما معمولاً رنگ غالب چنین دفاتری از میان رنگ‌های آرامش‌بخشی مثل کرم، سفید یا خاکستری انتخاب می شود تا ظاهر دفتر آرام به نظر برسد و سپس با افزودن رنگ‌هایی مکمل، جان بیشتری به آن ها بخشیده می شود. مینیمالیسم به دلیل تأکیدی که در ذات خود بر سادگی دارد، آرام بخش و به دور از استرس است.
 
یافتن همه چیز در یک دفتر مینیمال آسان‌تر است
همه ما می‌دانیم که بهره‌وری و تلاش برای افزایش آن، بسیار مهم است؛ چرا که سود بیشتری را برای یک مجموعه به همراه دارد. برای چیدمان یک دفتر کار به سبک مینیمال مبلمان اداری، وسایل و تجهیزات همگی با دقت انتخاب می‌شوند و همه چیز از لحاظ تعداد، محدود است. ما در یک دفتر کار مینیمال تنها وسایلی را می‌بینیم که واقعاً به آن‌ها نیاز است. از این رو یافتن هر چیزی در چنین دفتری، کار سختی نیست و این یعنی اتلاف وقت کمتر، اشتباهات اندک‌تر، کارایی بیشتر و فضای کاری پربارتر.
کار کردن در چنین دفتر کاری نه تنها برای کارکنان سودبخش است، بلکه مشتریان نیز تجربه لذت بخش‌تری را از همکاری با شما به ذهن خواهند سپرد.  
 
فضایی امن‌تر با خطرات فیزیکی کمتر در یک دفتر کار مینیمال
در یک فضای مینیمالیستی، شلوغی معنایی ندارد و این یعنی فضای بیشتر برای کارکنان. افراد در این فضا که با میز و صندلی‌های اداری کمتری اشغال شده، راحت‌تر حرکت می‌کنند و از احساس آزادی که در فضا دارند، بیشتر لذت می‌برند. ضمن این‌که مبلمان اداری ارگونومیک که لازمه چیدمان یک محیط اداری مینیمال است، به حفظ سلامتی کارکنان منجر می‌شود. البته در هر شرکت، باید اقدامات لازم جهت کاهش خطرات حین کار، انجام شود؛ زیرا همه کارفرمایان به قانون ایمنی و بهداشت در محل کار ملزم هستند. با این حال، در یک فضای مینیمالیستی، انجام آن ساده‌تر است؛ چراکه به طور طبیعی اتفاق می‌افتد.
 
فضای دفتر کار مینیمال، لذت بخش‌تر است
طراحی دفتر مینیمال به دلیل تمام نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، تجربه لذت بخش‌تری است. همچنین به دلیل مدرن و شیک بودن، طراحی داخلی آن چشم‌نواز است، تأثیر زیادی بر روحیه افراد دارد و می تواند دلیلی برای بهره‌وری بیشتر آن‌ها باشد.
البته این بدان معناست که کارمندان شما می توانند بسیار راحت‌تر با هم همکاری کنند. شلوغی کمتر به معنای فضای بیشتر برای فکر کردن، ایده ‌پردازی و خلاقیت است که باعث ایجاد یک محیط کاری فوق العاده می‌شود.
 
با طراحی مینیمال، فضای تمیزتر و بهداشتی‌تری دارید
این واقعیت که مبلمان اداری بسیار کمتری در یک دفتر مینیمال وجود دارد، به این معنی است که تمیز کردن آن آسان‌تر است. این فضاها معمولاً رنگ روشن‌تری دارند که باعث می‌شود کثیفی و گرد و غبار بسیار راحت‌تر ظاهر شوند. همه این‌ها، به این مفهوم تأکید می کند که اگر دفتر کار خود را به سبک مینیمالیستی طراحی کنید، فضای بهداشتی‌تر و تمیزتری خواهید داشت. ضمن اینکه در چنین محل کاری به دلیل فضای بازتری که وجود دارد، خود به خود فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت می شود و این یعنی امنیت ‌بیشتر برای کارکنان و سایر افرادی که به محل کار، رفت و آمد دارند.
 
در یک دفتر کار که به سبک مینیمال طراحی شده، اساساً چیزی به نام به هم ریختگی وجود ندارد. در این سبک، زیبایی بر پایه سادگی بنا شده و همه چیز در خدمت سبک است. توجه به فرم و طرح وسایل و مبلمان اداری برای چیدمان یک دفتر کار مینیمالیستی، از ضروریات است و ارگونومیک بودن محیط کار که نتیجه رعایت اصول ارگونومی در تک تک جزئیات است، جزو اولویت‌ها محسوب می‌شود. کار کردن در یک فضای کاری مینیمال، نتایج مثبت زیادی به همراه دارد؛ از استرس کمتر گرفته تا کسب یک تجربه لذت بخش برای کارکنان و سایر مراجعین. تمیزی و رعایت بهداشت به دلیل کم بودن وسایل و روشن بودن رنگ ها، ضرورت می یابد و استفاده از وسایل و مبلمان اداری راحت و ارگونومیک در راستای حفظ سلامتی و رفاه کارکنان به اولویت تبدیل می شود. کار کردن در چنین فضاهایی، بهره‌وری بیشتری دارد و نتایج سودبخشی را برای کارفرما رقم خواهد زد.
اگر پس از مطالعه این نوشتار، قصد تغییر رویکرد داشتید و خواستید تغییری در نحوه دکوراسیون اداری خود پدید آورید، حتماً با کارشناسان طراحی داخلی مبلمان اداری الوند تماس بگیرید.  

منبع: https://confessionsoftheprofessions.com/office-desk-says-infographic

 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _____  __ _____ _ 
/ __ \ / _|| _ |(_)
`' / /'| |_ \ V / _ 
 / / | _| / _ \ | |
./ /___| | | |_| || |
\_____/|_| \_____/|_|
           
           
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب