ترندهای سال 2022

ترندهای سال 2022
تاریخ:
۱۶ مرداد ۱۴۰۱
روندهای طراحی داخلی دفاتر کار در سال ۲۰۲۲
ظاهر و چیدمان دفاتر اداری هر روز متفاوت‌تر از گذشته می‌شوند. امروز، اطلاق نام “دفتر کار اداری” به یک چهار دیواری پر شده از میز و صندلی اداری، کمی خنده‌دار به نظر می‌رسد. کارکنان به دنبال فرصت‌های کاری در شرکت‌هایی هستند که توجه به نیازهای متفاوت آن‌ها، در دستور کار مدیرانش قرار دارد. شرکت‌های تولیدکننده مبلمان اداری، بیش از گذشته به دنبال تولید محصولات ارگونومیک هستند و طراحان داخلی به دنبال طرح‌هایی هستند تا بتوانند محیط‌های کاری جذاب و استانداردی را خلق کنند. همه این‌ها، ما را بر آن داشت تا جست‌و‌جو کنیم و ببینیم در سال ۲۰۲۲، در دنیا چه چیزهایی برای طراحان داخلی در اولویت است یا باید در اولویت باشد.
سال گذشته طرح‌های آکوستیک، بیوفیلیک و استفاده از رنگ‌ها با توجه به روانشناسی هر رنگ در دستور کار بود که البته هنوز هم هستند و امسال به نظر می‌رسد تمرکز بر راحتی و پایداری است. با ما همراه باشید تا ایده‌های جدیدی را که برای طراحی داخلی دفتر کارتان می‌توانید استفاده کنید، با شما در میان بگذاریم.
 
دفتر کارتان را سبزتر طراحی کنید
مزایای طراحی بیوفیلیک برای دفاتر کار امروزی را نمی‌توان نادیده گرفت. گیاهان نه تنها بهره‌وری را بهبود می‌بخشند، بلکه بر تمرکز نیز تأثیر مثبت دارند. کارکنان در محیط‌هایی که از وجود گیاهان زنده بهره می‌برند، می‌توانند بدون ترک محل کار، گاهی به خودشان استراحت بدهند، ضمن این‌که حضور در یک فضای پر از گیاه، روحیه را بهبود می‌بخشد.
توجه به طراحی بیوفیلیک نه تنها یک گرایش مدرن طراحی دفاتر کار در سال ۲۰۲۲ است، بلکه به طور کلی، ترکیب بیشتر طبیعت با فضاهای کاری در حال افزایش است. اما در سال جدید، باید به دنبال طراحی دفاتری باشید که منابع نور طبیعی بیشتری دارند و گرمترند. مواد طبیعی مانند چوب و شیشه نیز گزینه‌های مناسبی برای مبلمان اداری، کمدها و دیگر وسایل ضروری هستند. استفاده از آبنماها مانند فواره‌ها یا نهرها در داخل فضاهای اداری نیز، می‌تواند صدای طبیعت را به دفاتر مدرن وارد کند.
یک دفتر کار را می‌توان با طراحی بیوفیلیک به یک محیط کار سبز تبدیل کرد؛ اما در این سال باید به دنبال دفاتر سبزتری باشیم. چگونه؟ یک راهکار ساده دارد: کارکنان باید به تأثیرات زیست محیطی شرکتی که در آن کار می کنند واقف باشند و به آن اهمیت دهند.
ساده‌ترین کاری که می‌توان انجام داد، همان است که همیشه به ما یادآوری شده است؛ کاهش مصرف، استفاده مجدد و بازیافت، چه در استفاده از مواد خوراکی و مصرفی باشد چه در مبلمان اداری و لوازم خانه. استفاده از گزینه‌های قابل بازیافت در انتخاب مبلمان اداری و سایر وسایلی که باید در محل کار استفاده شود، می‌تواند یک راهکار عملی باشد. افزودن ظروف بازیافت در نزدیکی سطل‌های زباله در شرکت، اقدام دیگری است که می‌تواند کار بازیافت را برای کارکنان ساده کند. رفت و آمدهای سبزتر مثل استفاده از دوچرخه را برای کارمندان تبلیغ کنید و برای همراهان با چنین طرحی که به سلامتی بیشتر نیز منجر می‌شود، مزایایی در نظر بگیرید. برای کارمندانتان شرایطی را فراهم کنید تا بتوانند به صورت گروهی، با وسایل نقلیه مشترک به شرکت رفت و آمد داشته باشند. حتی می‌توانید روزهای خاصی، به کارمندانتان اجازه بدهید از خانه کار کنند و اینگونه، رفت و آمد به شرکت را کاهش دهید. ما در مقاله‌ای با عنوان چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟ به این موضوع مفصل پرداخته‌ایم و در مورد مبلمان اداری پایدار توضیح داده‌ایم.

در طراحی داخلی دفتر کارتان، راحتی را مد نظر قرار دهید
کارمندان یک سوم عمر خود را در محل کار می‌گذرانند و همین یک دلیل کافی است تا از کارفرما توقع داشته باشند که محیط کار راحتی را برای آن‌ها آماده کند.
بر روی مبلمان اداری ارگونومیک، سرمایه‌گذاری کنید و هزینه کردن برای میز و صندلی اداری ارگونومیک را دور ریختن هزینه ندانید. یک محیط کار راحت، بر روحیه کارکنان تأثیر بسزایی خواهد داشت و اگر بپذیریم که ناراحتی چه جسمی و چه روحی، حواس پرتی را به دنبال دارد و حواس پرتی قاتل تمرکز است، کاهش بهره وری کارکنان را دور از انتظار نخواهیم دید.
 
در طراحی دفتر مدرن خود، فراکتال‌ها را دخیل کنید
فراکتال‌ها(fractals)، ساختارهای هندسی با جزئیاتی مشابه هستند که با بزرگ کردن هر بخش از این ساختار به نسبت معین، همان ساختار نخستین بدست آید. به گفتاری دیگر، فراکتال ساختاری است که هر بخش از آن با کل‌ آن همانند است و از دور و نزدیک یکسان دیده می‌شود. بسیاری از هنرمندان از نمونه‌های موجود در طبیعت، برای خلق آثار هنری خود الهام گرفته‌اند.
الگوهای جذاب و دلپذیر فراکتال در طبیعت به وفور دیده می‌شود؛ به عنوان مثال، بر روی یک درخت، شاخه‌های بزرگی رشد کرده‌اند و این الگوی تکراری بر روی هر شاخه دیده می‌شود. شاخه‌های ظریف و نازکتر بر روی شاخه‌های بزرگتر رشد کرده‌اند و این الگوهای تکراری فراکتال را می‌توان در ابرها، رودخانه ها، سواحل و کوه‌ها نیز مشاهده کرد.
تحقیقات علمی نشان داده است که این الگوهای پیچیده موجود در طبیعت یا همان فراکتال‌ها، توانایی این را دارند که انسان را به سرعت آرام کنند؛ می توان از مزایای کاهش استرس این الگوها در طراحی داخلی دفاتر کار نیز بهره برد. این الگوها را نه تنها می‌توان در معماری، بلکه در طراحی داخلی نیز بر روی دیوارها و کف زمین به کار برد و یا حتی با استفاده از وسایل تزیینی، به دفتر کار تزریق کرد.
 
مبلمان اداری آکوستیک را به دفاتر کار وارد کنید
سر و صدای زیاد در فضاهای اداری مدرن که به شکل پلان باز طراحی می‌شوند، تقریباً اجتناب ناپذیر است؛ در حالی که کارکنان به فضاهایی برای تمرکز نیز نیاز دارند. گنجاندن مبلمان اداری آکوستیک در طراحی اداری مدرن، می‌تواند فضاهایی خاص ایجاد کند که برای تمرکز مفید هستند.
شرکت‌هایی که به دنبال بهبود بهره وری، خلاقیت و تمرکز کارمندان خود هستند، با ایجاد فضاهای عایق صدا و یا افزودن مبلمان اداری آکوستیک، نیازهای کارکنان خود را در سطوح مختلف در نظر می‌گیرند؛ یک منطقه برای جلسات گفت و گو محور و کم سر و صدا و مصاحبه با نیروهای جدید، یک منطقه برای کار گروهی و مناطقی برای استراحت و تمرکز. اگر به وبسایت شرکت‌های معتبر جهانی که در حوزه تولید مبلمان اداری ارگونومیک فعالیت دارند، سری بزنید حتماً با محصولات جدیدی آشنا می‌شوید که به منظور ایجاد فضاهای خصوصی در شرکت‌ها به فروش می‌رسند؛ کیوسک‌های تک یا چند کاربره آکوستیک و قابل حمل برای شرکت‌هایی با طراحی پلان باز، نمونه ای از این محصولات است. این کیوسک‌ها را می‌توان در هر کجای شرکت که جا باشد، قرار داد و کاربران در آن فضای کوچک و امن که به میز و صندلی اداری ارگونومیک و سایر تجهیزات ارتباطی مثل برق و تلفن مجهز است، قادر به  تمرکز و انجام وظایف خود به بهترین نحو خواهند بود.
 
دفتر کارتان را منعطف طراحی کنید
در سال ۲۰۲۲، انعطاف را به محل کار خود بیاورید. انعطاف در اینجا، معنای گسترده‌تری نسبت به قبل دارد و راهکارهای متعددی برای آن می‌توان در نظر گرفت. به کارمندان اجازه دهید گاهی در خانه کار کنند و یا اگر برایتان مقدور است، زمان ورود و خروج آن‌ها را بر اساس میزان تکلیفی که برعهده دارند، تنظیم کنید. اما وقتی به طراحی داخلی دفتر کار می‌رسیم، انعطاف معنای دیگری نیز دارد؛ انعطاف در این جا به معنای برآورده کردن نیازهای کارمندان با فضاهای کاری متعدد است؛ زیرا کارمندان در طول روز به فضاهای کاری متفاوتی نیاز دارند. برای روشن‌تر شدن موضوع، به این فکر کنید که کارمندان وقتی در خانه هستند، کجا کار می‌کنند؟ معلوم است؛ در هر جای خانه که احساس راحتی کنند؛ در اتاق نشیمن، در آشپزخانه و یا حتی در اتاق خواب. آن‌ها وقتی در خانه هستند، جایی را انتخاب می‌کنند که راحتترند و از عوامل حواس پرتی، دور هستند. در محل های کار مدرن امروزه نیز، باید فضاهای مختلفی برای کار کردن وجود داشته باشد تا کارکنان در مواقع لزوم بتوانند از آن‌جا استفاده کنند. استفاده از مبلمان اداری انعطاف پذیر، راهکاری دیگر برای ساختن یک فضای کاری منعطف است. یک صندلی اداری ارگونومیک که پشتی آن با زاویه بیشتری به عقب خم می‌شود، می‌تواند گزینه مناسبی برای یک استراحت کوتاه بین کار باشد. یک میز اداری قابل تنظیم هم انتخاب خوبی است برای وقت‌هایی که از نشستن طولانی مدت خسته شده‌ایم و می‌خواهیم ایستاده به کار ادامه دهیم.
 
همان‌گونه که در مقدمه گفتیم، روندهایی که امسال در طراحی داخلی اداری مد نظر است، بیش از گذشته بر پایداری و راحتی تمرکز دارند و این یعنی کارفرمایان بایستی بیشتر از قبل به راحتی، رفاه و آسایش کارکنان خود توجه کنند. استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک، طراحی فضاهای متعدد با کاربردهای مختلف در شرکت و ایجاد انعطاف در فضای کار، تنها تعدادی از راهکارهای مفیدی است که می‌تواند به ایجاد یک فضای کار خاص منجر شود. 
همکاران ما در مبلمان اداری الوند، همواره آماده‌اند تا شما را در طراحی یک دفتر کار مدرن، مطابق با استانداردهای روز جهانی یاری کنند. با ما تماس بگیرید.

منبع: https://strongproject.com/office-furniture-blog/modern-office-design-features-and-trends-for-2022/
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _    _ _____    
| |   | ||____ |    
| |_  __| |  / / _  _ 
| __| / _` |  \ \| | | |
| |_ | (_| |.___/ /| |_| |
 \__| \__,_|\____/ \__,_|
             
             
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب