ترندهای مبلمان اداری

ترندهای مبلمان اداری
تاریخ:
۱۳ شهریور ۱۴۰۱
گرایش های مبلمان اداری، هر ساله به منظور بهبود بهره وری کارکنان تغییر می‌کند. این امر به ویژه از زمان کووید-۱۹ و قرنطینه‌های پس از آن، بیشتر شده است. در واقع، دفاتر پس از همه گیری کووید-۱۹ ممکن است هرگز به حالت قبلی خود بازنگردند.
پس از یک سال کار از راه دور، کسب ‌وکارها شروع به بازگشایی دفاتر خود کرده‌اند و سعی می‌کنند آن ها را با شرایط جدید تطبیق دهند. این شرایط جدید به عنوان "کار ترکیبی" یا "دفتر ترکیبی" نیز شناخته می‌شود. این شرایطی است که در آن اعضای تیم، زمان خود را بین کار از راه دور و کار اداری به طور متناوب تقسیم می‌کنند؛ به عنوان مثال، برخی سه روز را در دفتر و دو روز را در خانه به صورت ترکیبی کار می‌کنند.
طبق یک گزارش، حدود ۷۰ درصد از شرکت‌ها، از کسب ‌وکارهای کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ، به رویکرد ترکیبی روی خواهند آورد و این تغییرات، چالش‌های طراحی جدیدی را برای فضاهای کاری ایجاد می‌کند که نیاز به تفکر مبتکرانه‌تری دارد.
اکنون این سؤال به وجود می‌آید که وقتی صحبت از مبلمان اداری و ترندهای سال ۲۰۲۲ به میان می‌آید، باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟ برای یافتن پاسخ این سؤال، ادامه مطلب را مطالعه فرمایید. 
 
در سال ۲۰۲۲، شاهد ظهور ترندهای زیبایی در دفاترکاری خواهیم بود: 
 
اتاقکهای خصوصی دوباره محبوب شدهاند
اتاقک‌های خصوصی برای دهه‌ها، موردی محبوب در طراحی دفاتر بوده‌اند. آن‌ها می توانند به افراد کمک کنند تا روی پروژه‌های خاص تمرکز کنند و در آرامش کار کنند. در دوران همه‌گیری، حفظ حریم خصوصی و فاصله گذاری اجتماعی، بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است و این ترند، می‌تواند به تحقق آن کمک کند. 
 
سالن های تعاملی 
اگر در خانه ماندن یک چیز را به شما آموخته باشد، آن چیز، نیاز به تعامل اجتماعی است. چه تعامل مربوط به کار باشد و چه در سطح شخصی،‌ تیم شما هر از گاهی به آن نیاز دارد. سالن‌های تعاملی، امکان صحبت همکاران با یکدیگر را فراهم می‌کنند. کارفرمایان می‌توانند برخی از فعالیت‌های تفریحی را نیز در این سالن‌ها به اجرا در آورده و مشارکت کارکنان را بیش از پیش افزایش دهند.
راه اندازی سالن‌هایی که زیبا و جذاب هستند، چیزی است که به آن نیاز دارید. برخی از لوازم تفریحی را به این سالن ها اضافه کنید؛ یک میز بازی مانند تنیس روی میز و فوتبال دستی، می‌تواند تغییر زیادی را در روحیه کارمندان ایجاد کند. 
 
گیاهان و نور طبیعی به عناصری حیاتی تبدیل شدهاند
تعامل با طبیعت، برای هوشیاری و بهره وری شما ضروری است؛ بنابراین بهتر است در هر گوشه از فضای دفتر، چند گیاه قرار دهید. از طرف دیگر، می توانید دیوارها را با رنگ سبز رنگ آمیزی کنید؛ راهی عالی برای انعکاس سبک طراحی دفتر و رفاه بیشتر کارکنان. 
جدای از ترکیب رنگ سبز، طراحی دفترکار با درب و پنجره‌های شیشه‌ای، از گرایش‌های محبوب طراحی دفاتر مدرن است. نور طبیعی، به ایجاد ذهنی باز و روحیه‌ای بهتر کمک می‌کند و بهره وری کلی کار را افزایش می‌دهد. با مطالعه اصول طراحی بیوفیلیک می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

پایداری، مد روز است
در انتخاب مبلمان اداری مدرن، دیگر تنها نباید به ظاهر اهمیت دهید؛ زیرا پایداری، روند جدیدی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. انتخاب موادی مانند چوب، سنگ و الیاف طبیعی، علاوه بر زیبایی خیره کننده، طبیعی بوده و شامل مواد شیمیایی و مصنوعی نمی‌شوند.
به غیر از مبلمان، می‌توانید پایداری مواد طبیعی را در دیوارها و همچنین کف‌ دفتر نیز بگنجانید؛ به عنوان مثال، کف بامبو بادوام است و نگهداری و تمیز کردن آن نیز آسان خواهد بود.
 
فضاها را کاربردی کنید
چه کسی گفته است که یک صندلی اداری مدرن، فقط باید در یک موقعیت به خصوص قرار بگیرد؟ فضاهای کاربردی که شامل مبلمان سبک وزن، قابل مانور و ارگونومیک هستند، سبکی از طراحی بوده که این روزها ترند شده است.
با دیوارهای متحرک و مبلمان سبک وزن، می‌توانید یک اتاق کنفرانس را در چندین لحظه، به یک سالن اجتماعات و یا فضایی نیمه خصوصی تبدیل کنید.
 
طرح های رنگی و مونوکروم را اضافه کنید
همه چیز می تواند با یک ترکیب رنگ مناسب تغییر کند. رنگ ها بسیار تأثیرگذار هستند و می‌توانند فضای دفترکار و هویت برند را به بهترین شکل نمایان کنند. اگر به استفاده از یک رنگ و سبک مونوکروم علاقه دارید، می توانید از سایه ها و تناژ های مختلف یک رنگ استفاده کنید. 
 
ایجاد فضایی راحت و دلپذیر همچون خانه  
فضاهای کاری خانگی، جدیدترین رویکرد در دنیای کاری امروزه هستند. کاناپه هایی با رنگ ملایم و بالش‌های طرحدار، فرش‌های بافته شده و گلدان‌های گل، محیطی دنج را در دفترکار به وجود می‌آورند و راحتی حضور در خانه را برای شما تداعی می‌کنند. ترکیب این طرح ها در کنار مبلمان اداری مرسوم، کارمندان را تشویق می‌کند تا از کار کردن در دفتر لذت ببرند؛ جدای از آن، حس صراحت و راحتی را نیز به کارکنان شما القا می کنند. به طور کلی، دفتر شما شاهد تغییرات مثبت قابل توجهی در تعامل و بهره وری خواهد بود. 
 
میز های ارگونومیک
انتخاب لوازم اداری مدرن مانند میزهای ایستاده، علاوه بر اینکه ایده‌ای ترند شده است، منجر به افزایش بهره‌وری نیز خواهد شد. مبلمان، میز و صندلی‌های منعطف و ارگونومیک در طراحی داخلی دفاترکار، روندی رو به رشد داشته و استفاده از آن‌ها همواره در حال افزایش است. 
 
راحتی با سبک طراحی
هیچ گاه در طراحی دفترکار، فاکتور راحتی را فراموش نکنید. چه در طراحی یک دفترکار خانگی و چه در طراحی یک دفترکار معمولی، فضاهای ناراحت کننده می توانند کار شما را خراب کنند.
اطمینان حاصل کنید که میز و صندلی های ارگونومیک را، همراه با گزینه های تنظیم خودکار انتخاب کنید‌ تا بتوانید بهترین بهره وری را داشته باشید.
صندلی‌های گیمینگ (بازی) چرمی که تا ۱۸۰ درجه خم می شوند، نمونه ای از مبلمان اداری راحت هستند که می توانید با سبک طراحی خود انطباق دهید. 
 
نکات کلیدی برای گرایش های مدرن در طراحی دفترکار
در اینجا خلاصه ای از نحوه بازسازی دفاترکاری برای هماهنگی با روندهای جدید و رفاه کارکنان آورده شده است: 
مواد پایدار را در نقاط مختلف طراحی خود به کار ببرید و گیاهان بیشتری را به فضای کاری خود اضافه کنید.
مکان هایی که کارمندان در آن کار می کنند را طوری طراحی و برنامه ریزی کنید که آرام، دنج و همچنین جذاب و سرگرم کننده باشند.
فضاهای نیمه خصوصی را برای افراد و گروه‌های مختلف خود در نظر بگیرید. 
به سراغ لوازم اداری مدرن، پویا و کاربردی بروید.
با ایجاد اتاق های بازی، آشپزخانه ای مدرن و امکاناتی دیگر، تعادل را بین کار و زندگی ایجاد کنید تا کارمندان به کارکردن علاقه مند شوند. 
هر فرد، روش منحصر به فردی برای کارکردن دارد و مجبور شدن به انجام یک کار و یا وظیفه ای مقرر با رویکردی خاص و از قبل تعیین شده، ممکن است خلاقیت او را محدود کند.
دفترکار شما باید فضایی مناسب را برای هر کارمند فراهم کند. همگام شدن با روند مبلمان اداری مدرن با برنامه ریزی و ایده پردازی درست، کار آسانی است و می تواند در افزایش بهره وری شرکت و بهبود روحیه کارمندان، مؤثر واقع شود.
همکاران ما در مبلمان اداری الوند، آماده اند تا شما را در خرید بهترین مبلمان اداری راهنمایی کنند؛ اگر تمایل به ایجاد تغییری چشمگیر در طراحی دفاترکاری خود و ایجاد محیطی بهتر دارید، از بخش تماس با ما، با همکاران ما در ارتباط باشید.

منابع:
https://www.autonomous.ai/ourblog/top-modern-office-furniture-trends
https://www.haiken.com/insights/4-office-furniture-and-design-trends-for-2022
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب