کاربرد میزهای کارگروهی در فضاهای اداری

میزهای کارگروهی که در بعضی موارد "کال سنتر" نیز نامیده می شود به دلیل داشتن انعطاف در طراحی و نوع چیدمان بر اساس تعداد کاربران و محیط اداری موجود جزو پرفروش ترین در رده محصولات اداری و مبلمان اداری می باشد.
به مزیت های استفاده از میز کار گروهی می توان به سادگی در چیدمان، انتخاب نفرات میز کارگروهی به سلیقه خود مشتری، دسترسی آسان، دارا بودن فایلینگ اداری و کمد های اداری در بخشهایی از آن، فضای مناسب جهت کار، شخصی بودن حریم کارمندان، ایجاد ارتباط نزدیک بین کارمندان، همخوانی با دکوراسیون اداری موجود و تنوع رنگ بالا اشاره داشت.
میزهای کار گروهی نسل جدیدی از میزهای کارمندی هستند که از نظر تقسیم فضا و زیبایی بسیار کاربردی تر نسبت به نسل قبل از خود می باشند. معمولاً برای کارمندانی که وظایفشان مشابه به هم و در یک دپارتمان کاری می باشند از میز کارگروهی استفاده می شود تا رساندن کابل های شبکه کامپیوتر و تلفن به راحتی انجام شود. این نوع میزها دارای تجهیزات خاصی همچون سیستم های برق و شبکه به صورت رومیزی بوده که دسترسی به آنها را ساده تر نموده و همچنین در زیبایی و مرتب بودن محیط کار نیز تاثیر بسزایی دارد.
از طرفی میزهای کار گروهی، معمولاً مناسب شرکتهایی هستند که در فضاهای کاری آنها، کارمندان زیادی در کنار هم کارمی کنند و برای جلوگیری از بروز مزاحمت و اخلال در کار، باید برای هر یک فضایی نیمه خصوصی ایجاد کرد.
استفاده از کمدهای زمینی و یا قفسه های زونکن خور مابین میزهای کارگروهی به عنوان تفکیک کننده فضا نیز، بسیار کاربردی بوده و به علت در دسترس بودن وسایل و مدارک موردنیاز، راندمان کاری را نیز بالا خواهد برد.

استفاده از رنگ های متنوع در این میزها، حرف اول را در این گونه طراحی ها می زند و محیط را چشم نواز می نماید. قابل ذکر است فضای کار و کاربران از رنگ های خنثی و گرم موجود در کنار هم بهره برده که این موضوع باعث می گردد که پرسنل در مدت زمان طولانی کار دچار روزمرگی و خستگی نشوند.