مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک؟

فضای اداری شرکتم را با مبلمان اداری مدرن تجهیز کنم یا با مبلمان اداری کلاسیک ؟


آفرین، چه سوال هوشمندانه‌ای!! ولی قبل از اینکه یک پاسخ مشخص بتوان به این سوال دارد ابتدا باید شما بعنوان مشتری به چند سوال در این زمینه پاسخ دهید .

1- واقعیات موجود در فضای کاری شما :

آیا شما یک دفتر اداری جدید را خریداری نموده اید یا تازه قصد طراحی و ساخت یک شرکت یا دفتر اداری را دارید؟

اگر شما یک فضای اداری را اجاره یا خریداری نموده‌اید ابتدا باید ببینیم چه چیزی تحویل گرفته‌اید. به این دلیل که یقیناً دفتر شما یک سری محدودیت‌هایی را در طراحی دکوراسیون اداری بر طراح اعمال خواهد کرد و بعد از آن تازه می‌توان مشخص کرد که شما می‌توانید از مبلمان اداری مدرن استفاده کنید و یا مبلمان اداری کلاسیک . اما این محدودیت‌ها چیستند؟
نمای ساختمانی که دفتر شما در آن قرار دارد و طراحی کلی فضای داخل آن اولین محدودیت می‌باشد، فرض کنید که شما ساختمانی را که اجاره کرده‌اید با نمای سنگ دوره ایران باستان، نماسازی شده باشد، در قاب پنجره‌های بیرونی نیز همینطور، فضای لابی ساختمان و درهای ورودی واحدها و همچنین ورودی راهروها و حتی تصاویر درون آسانسورها همگی آثار معماری سبک کلاسیک مشهود باشد، بهتر است این یکپارچگی و زیبایی را نادیده نگیرید و برای دکوراسیون اداری دفتر کارتان از مبلمان اداری کلاسیک استفاده کنید . دقیقاً برعکس این موضوع هم مصداق دارد اگر در ساختمانی دفتر کار اجاره و یا خریداری کرده‌اید که جای‌جای آن از سبک مدرنیته استفاده شده است بهتر است که ریسک تغییر سبک را نپذیرید و از المان‌های موجود بهترین استفاده را برای تجهیز دفترتان به سبک مدرن و با استفاده از مبلمان اداری مدرن بنمائید.

2-سلیقه شخصی شما چیست؟ 

حالا فرض کنید که شما دفتری را اجاره یا خریداری کرده‌اید که هیچ اثری از آثار طراحی چه به سبک مدرن و یا چه به سبک کلاسیک وجود ندارد، همانند یک برگه سفیدی که به شما داده شده تا بهترین نقاشی‌ای که دوست دارید را روی آن به تصویر بکشید. حالا نوبت ذوق و سلیقه شماست. شما بعنوان اصلی‌ترین فرد که می‌خواهد در دفتر کارش نیرو استخدام کند و به مشتریانش پاسخ دهد طالب چه نوع سبکی هستید؛ مدرن، یا کلاسیک؟  یقیناً هیچکدام از این سبک‌ها بر دیگری برتری خاصی ندارد بشرط اینکه در طراحی و دکوراسیون دفتر خود از افراد خبره اینکار استفاده نمایید. اگر تمایل به مدرنیته دارید از طراحتان بخواهید تا فضای کاری شما را بسیار مدرن و جدید طراحی کند و بعد از آن محیط کارتان را با مبلمان اداری مدرن زیباتر کنید .

3- نوع کار شما (خدمات شما) چیست؟

شما دفتر فروش تجهیزات الکترونیکی جدید دارید، یا شرکت شما یک شرکت تحقیقاتی است که بر روی محصولات نوین و تکنولوژی کار می‌کند. بدون معطلی سبک مدرن را انتخاب کنید؛ در سبک دکوراسیون اداری مدرن، مرز، اتاق و درب بسته مفهومی ندارد و باید فضا، فضای دسترسی راحت پرسنل به یکدیگر برای همکاری بیشتر باشد. بنابراین سریع بدنبال خرید مبلمان اداری مدرن بروید. اگر شما فروشنده محصولات سنتی کشورتان هستید و یا به نوعی کار شما با تاریخ باستان کشورتان گره خورده است هیچ چیزی بهتر از یک سبک کلاسیک بهره برده از المان‌های سنتی و مبلمان اداری کلاسیک نمی‌تواند شما را آنگونه که هستید معرفی کند. 

4-فضای محیط کار شما چقدر است؟

خوب پاسخ این سئوال هم، مانند بقیه سئوالات می‌تواند شما را درانتخاب سبک دکوراسیون اداری کمک کند، اگر دفتر کار شما کوچک است و مجبورید افراد زیادی را هم در آن جای دهید، یقیناً سبک طراحی مدرن برازنده دفتر شماست.